Tak jak i devsi zapowiadali, dzisiaj w nocy na serwer testowy H1Z1: Just Survive trafiła kolejna aktualizacja, a wraz z nią niespodzianka. I myślę, że może się Wam ona spodobać 🙂

Zacznijmy od rzeczy przyziemnych. Oto lista zmian:

 • Dodano nowe uprawnienia: Visitor.
  • Uprawnienia te pozwalają użytkownikowi przebywać wewnątrz zamkniętej bazy. Zamknięcie bazy spowoduje wykopanie z bazy wszystkie postacie, które nie mają uprawnień.
  • Wraz z dodatkiem nowego uprawnienia, wyrzucanie z bazy osób bez uprawnień powinno rozwiązać problem z niekonwencjonalną metodą wejścia do bazy zwanej jako „boosting”, czyli przeskakiwanie przez ściany.
 • Naprawiono problem z desynchronizacja pasażera („wyciąganie wtyczki”).
 • Optymalizacja baz
  • Megabazy nie powinny już aż tak dużego wpływu na wydajność.
 • Naprawiono kilka problemów z CTD (wywalanie z gry).
 • Dotknięcie poruszającego się pojazdu w bazie nie powinno już zabijać gracza.
 • Usunięto zombie Darko oraz jego wiadomość o pojawieniu i funkcjonalność.

20160801_h1z1-js_dziwny-zombie-darco

No dobrze, to teraz przejdźmy do części nazwanej przez devsów „Niespodzianką”.

Na serwerze testowym pojawiły się mgły i deszcz!

Deszcz niestety nie wygląda jeszcze aż tak dobrze, jak ta wersja, która była obecna w grze po premierze, ale widać, że ekipa H1Z1: Just Survive zaczęła pracować nad warunkami pogodowymi. Dopiero na ustawieniach Ultra zauważalna jest „mokra” tekstura, ale… jest ona obecna nawet wewnątrz pomieszczeń.

Jeśli chodzi o mgłę, to muszę powiedzieć, że naprawdę dobrze to wygląda. Mgła powoli się zwiększa i w pewnym momencie naprawdę niewiele widać. Biegając po serwerze testowym parę razy wpadłam na hordy zombie, bo po prostu ich nie zauważyłam.

Na tą chwilę nie wiadomo CZY i ewentualnie KIEDY funkcje te pojawią się na serwerach Live. Ale fajnie by było, gdyby dodali chociaż mgłę 🙂

Napiszcie w komentarzach poniżej co myślicie o tych zmianach i czy chcielibyście aby devsi wprowadzili zmienne warunki pogodowe do gry.

O tym jak zmieni się system budowania w H1Z1: Just Survive

P.S. Bardzo mi zależy na Waszych komentarzach, więc jeśli doceniacie moja pracę, to napiszcie poniżej parę słów – a ja przynajmniej będę mieć radochę, że ktoś to przeczytał 🙂

Zapraszam także do polubienia strony BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale, jak i wielu gier z gatunku survivali. Może coś Was zainteresuje ?

5 KOMENTARZE

 1. Przeczytał jak zawsze:) bardzo dobry pomysł z „niespodzianka” aby ściągnąć ludzi na stronkę:)

 2. W sensie na Twoją stronkę, aby zyskać popularność, zazwyczaj ktoś czyta na fb, i skroluje dalej, a tak może chociaż z wyświetleń jakas nagroda za żmudna pracę:)

 3. Ten deszcz taki… jednocześnie dziwny i jednocześnie wow. Co do mgły to yay, cudnie im to wyszło… ale jednak mam nadzieję, że nie wprowadzą tego do PlanetSide 2. Za dużo ostatnio problemów ta gra ma z pingiem, niech się tym zajmią…
  (Balrogos nie musisz pisać pod moim postem – i niech usuną lattice – i tak wszyscy juz wiemy)

 4. Bardzo fajna, mocna mgła!
  Na normalnym serwerze będzie o tyle bezpieczniej, że tam już prawie nigdy nie ma zombie 😀

Comments are closed.