Dobre wiadomości dla fanów Albion Online, sanboxowego MMORPG tworzonego przez studio Sandbox Interactive, które to ogłosiło w końcu datę premiery tej gry – 17 lipiec.

Albion Online, mimo wcześniejszych zapowiedzi, będzie grą Buy-to-Play, a to oznacza, że aby zagrać trzeba będzie kupić jeden z pakietów. 17 lipiec to także dzień kiedy zakończy się sprzedaż pakietów założycielskich uprawniających do wcześniejszego zalogowania się do gry, a rozpocznie się sprzedaż pakietów startowych.

Zanim jednak to nastąpi, na 13 marca zapowiedziano olbrzymia aktualizację Galahad, która to przerobi cały świat gry, wprowadzi nowy Kontynent Królewski i Rubieże, oraz charakterystyczne miasta dla każdego z biomów. Dodatkowo przerobiony zostanie aspekt PvE, a to dzięki dodaniu do gry wielkich strażników (bossy), obozowisk, mapy dla frakcji, a także Ekspedycji.

Dla osób, które nie wiedzą, to Albion Online jest MMORPG z elementami sandboxowymi, którego akcja dzieje się w otwartym, średniowiecznym świecie fantasy. Gra posiada ekonomię znajdującą się w pełni w rękach graczy, a to oznacza, że wszystkie przedmioty obecne w grze są wytwarzane przez graczy. Oprócz tego gracze mogą dowolnie łączyć elementy zbroi oraz bronie, a to dzięki wyjątkowemu systemowi braku klas. Do tego dochodzi eksploracja świata, trudne wyzwania PvE, a także walki PvP i to zarówno na małą, jak i dużą skalę pozwalającą na zdobywanie terytoriów.

I mimo tak wspaniałego opisu, jakoś mnie ten tytuł nie przekonuje. I jest to chyba wina tego izometrycznego widoku gry…

Ktoś z Was ma w planach to grać?

Więcej na temat tej gry dowiecie się na oficjalnej stronie Albion Online.