Prawie dwa lata po premierze Albion Online przejedzie w kwietniu na model Free-to-Play. W sumie decyzja studia Sandbox Interactive nie powinna nikogo zaskoczyć, skoro gra ta od dnia premiery stopniowo traci graczy i zainteresowanie nią spada.

Już 10 kwietnia 2019 roku, bariera 30 dolarów przestanie istnieć, i wszyscy zainteresowani będą mogli za darmo wypróbować tę hardcorową sandboxową produkcję nastawioną na walki PvP.

Dlaczego podjęto decyzję o zmianie modelu biznesowego? W komunikacie zamieszczonym na stronie poinformowano, że ogólnie rzec biorąć gra radzi sobie bardzo dobrze. Sandbox Interactive dysponuje obecnie 35-osobowym zespołem programistów, który wydał niedawno kolejne olbrzymie rozszerzenie. Autorzy są jednak przekonani, że udostępniając tego oldskulowego hardcorowego MMORPGa za darmo, może mieć pozytywny wpływ na przyszły rozwój tej gry oraz realizację długoterminowej wizji.

W ramach podziękowania, każda osoba która zakupiła pakiet startowy przed 10 kwietnia 2019 roku, otrzyma ekskluzywnego wierzchowca w postaci Widmowego Wilka, 1000 sztuk złota i 3 dni czasu premium. Ponadto, od 1 kwietnia do 10 kwietnia, w grze będzie aktywna dziesięciodniowa premia do Sławy, a do tego już teraz obniżono cenę pakietów startowych.

Ktoś z Was ma w planach wypróbować Albion Online w kwietniu? Bo ja raczej sobie go odpuszczę – jakoś określenie „hardcore PvP” do mnie nie przemawia

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułThe Elder Scrolls Online świętuje 25-lecie serii darmowym prologiem do Elsweyr
Następny artykułFortnite Battle Royale dodaje nowe przekąski i parzącą podłogę
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Archax

Hardcore PvP O_)O

Dawid Flieger

Jakoś nie przemawia do mnie taka grafika…