Od października, kiedy to darmowe Tiger Knight: Empire War zostało wydane w ramach Wczesnego Dostępu, gra ta cieszy się olbrzymia popularnością wśród graczy – widać to chociażby po sporej ilości pozytywnych opinii na Steam.

Nie ma więc co się dziwić, że zarówno twórcy gry, jak i jego wydawca są oddani pracy, co widać chociażby po kolejnej wielkiej aktualizacji, jaka trafiła do Tiger Knight: Empire War.

Cesarstwo Rzymskie było najwspanialszą militarną potęgą starożytnego świata, a jego ekspansja kształtowała kolebkę współczesnej cywilizacji przez setki lat. Wraz z najnowszą zawartością dla Tiger Knight, gracze mogą doświadczyć chwalebnych bitew i taktycznej sprawności legendarnych legionów rzymskich. Do gry dodano między innymi:

  • Piechotę legionów rzymskich, ze specjalnymi jednostkami takimi jak Standard Bearer, jak i  taktycznymi formacjami jak Testudo (szyk żółwia);
  • Najbardziej rozpoznawalny ekwipunek legionów, jak krótki miecz Gladius, tarcza piechoty Scutum, czy ciężki oszczep;
  • Nowe scenerie bitew mające miejsce na najwspanialszych historycznych frontach kampanii rzymskiej, w tym przy galijskim Oppidum (osada obronna), niemieckim Czarnym Lesie, czy oazie na Saharze;
  • Tryb Areny, gdzie gracze mogą dowieść swojej wartości jako gladiatorzy, by zadowolić tłum Cesarstwa Rzymskiego.

Trzeba powiedzieć, że jak na produkcję będącą we Wczesnym Dostępie, która do tego jest darmowa i oferuje strategiczną rozgrywkę PvP, gra ta już teraz wygląda naprawdę interesująco.

Poniżej zamieszczam zwiastun nowej aktualizacji.