Pamiętacie jeszcze o takim sandboxie The Black Death, którego to akcję osadzono w czasach średniowiecznej Europy, kiedy to panowała czarna zaraza?

Gra ta dostępna jest w programie Steam Early Access od kwietnia zeszłego roku, ale od listopada gracze nie zobaczyli żadnych nowych aktualizacji.

W listopadzie 2016 byliśmy już 7 miesięcy we wczesnym dostępie i stało się dla nas jasne, że gra nie była w stanie, w którym chcieliśmy aby była.

Musieliśmy podjąć pewne drastyczne działania.

Jak powiedziano, tak też zrobiono. Nadszedł koniec tej aktualizacyjnej posuchy… Owszem, przygotowanie v0.12 zajęło projektantom ponad pięć miesięcy, ale podobno czekanie było tego warte.

Do The Black Death trafi całkowicie przerobiony system walki oraz housingu, który to będzie w przyszłości rozwijany. Oprócz tego dodana zostanie nowa muzyka, nowe miejsca pojawiania się graczy w świecie, miejsca do plądrowania i wiele więcej nowości. A do tego do gry zawita w końcu prawidłowy cykl dobowy, który możemy obejrzeć poniżej na krótkim zwiastunie.

W planach twórców gry było, aby już od dzisiaj gracze mogli cieszyć się tymi zmianami, ale w najnowszym komunikacie podali, że maja problem z internetem i czekają na jego rozwiązanie. Na ten moment, nie wiadomo konkretnie kiedy, zmiany te trafią na serwery. Miejmy nadzieję, że szybciej niż później, bo gracze wydają się być lekko zniecierpliwieni.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.