Myślicie, że gdyście jakimś cudem przenieśli się do czasów średniowiecza kiedy w Europie szalała Czarna Śmierć, to dalibyście rade tam przetrwać?

No cóż, zawsze możecie się wczuć w rolę wcielając się w jedna z dostępnych klas w nowym survivalu osadzonym w historycznych realiach Europy – The Black Death. Syrin Studio, twórca tej gry, opublikował nowy zwiastun, w którym zaprezentowano klasę żołnierza.

Po prezentacji klas chłopa i kupca, nadszedł czas na zapoznanie się z żołnierzem, który aby przetrwać w tym przerażającym świecie musi opanować unikalny system walki. Każdy Wasz wybór, począwszy od uników przed ciosami przeciwnika, aż po wybór odpowiednich zdolności w czasie rozwijania postaci, będzie mieć wpływ na to czy odniesiecie sukces, czy też poniesiecie porażkę w tej grze. Mimo, że żołnierz specjalizuje się walce, to aby przeżyć w tym świecie, potrzebować będzie pomocy innych klas. Bardzo ograniczone zdolności żołnierza związane ze zbieractwem i uprawą, oznaczają, że aby zdobyć pokarm oraz odzież, to musi współpracować z chłopem dostarczającym produkty rolne lub też handlować z kupcem.

 

Nie wiem jak Wy, ale dla mnie zaprezentowana walka wydaje się strasznie wolna i nieintuicyjna. A do tego postać żeńska wygląda jak prawdziwy babochłop – facet, któremu niechcący doczepiono kobiecą fryzurę i kazano wcielić się w rolę… Oczywiście, gra ta jest w fazie Alpha, więc z pewnością wygląd jej zmieni się zanim doczekamy premiery.

Gra The Black Death dostępna będzie od 19 kwietnie w programie wczesnego dostępu na Steam, a już teraz można zakupić tą grę ze strony Green Man Gaming.

2 KOMENTARZE

Comments are closed.