Trzeba powiedzieć, że ostatni kilka tygodni to wysyp informacji na temat planowanych zmian, jakie wprowadzone zostaną do survivalu The Black Death wraz z nadejściem beta testów. Zresztą część tych zmian można już wypróbować na specjalnym serwerze Beta_test, oczywiście pod warunkiem, że ma się dostęp do tej gry.

Zacznijmy od tego, że twórcy tego survivala osadzonego w realiach średniowiecza bardzo mocno pracują nad ulepszeniem Sztucznej Inteligencji. Zarażeni Żebracy będą bardziej nachalni, Umierający Żebracy z desperacji będą atakować graczy, a bandyci posługujący sie włóczniami będą zadawać o wiele więcej obrażeń.

Znajdywanie surowców będzie znacznie łatwiejsze, jako że po wejściu w fazę beta będą się one proceduralnie pojawiać bazując na kierunku poruszania się graczy. Oprócz tego studio Small Game postanowiło wymienić jakość przedmiotów na system rzadkości znany z innych tytułów, dzięki czemu będzie je łatwiej przechowywać.

Także i interfejs doczeka się wielu zmian, począwszy na dodanie slotów na wyposażenie, poprzez informacje o odwiedzanej lokacji, aż do kompletnego odświeżenia wyglądu HUD.

Twórcy planują także ulepszyć grafikę poprzez zmianę efektów świetlnych, mgielnych oraz przetwarzanie innych procesów – przykładowe zdjęcia zamieszczam poniżej.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy wszystkie te zmiany trafią na serwery Live, ale tak jak wspominałam wyżej, można je wypróbować na serwerze Beta_Test. Osoby zainteresowane survivalem The Black Death mogą go zakupić na Steam w cenie 72PLN.

ŹRÓDŁOThe Black Death
Poprzedni artykułPUBG kończy wsparcie dla Steam Family Sharing oraz wprowadza ulepszony anti-cheat
Następny artykułDual Universe o mechanice obrony terytoriów