Ku mojemu zaskoczeniu, Cloud Pirates jest pierwszą grą wydawaną przez firmę My.com, która doczekała się oficjalnej premiery. I to o wiele wcześniej, niż inne tytuły będące od niepamiętnych czasów w otwartych beta testach…Wczoraj, na serwery Cloud Pirates trafiła wielka aktualizacja – Stronghold (Twierdza), i jednocześnie oficjalnie wydano ten tytuł jako pełnoprawną grę z darmowym dostępem.

Aktualizacja ta wprowadziła do gry kolejkowanie trzyosobowych drużyn chcących wziąć udział w meczu, system rankingowy kapitanów oraz statków, nowa mapa – Cold Silence, tworzenie własnych twierdz oraz nowy tryb – Stronghold Siege.

Dołączając do Bractw, czyli odpowiedniku gildii w Cloud Pirates, gracze mogą współpracować i wydać zdobytą w trybie konwojowym meteorytową rudę, na tworzenie własnych twierdz. Zebranie wystarczającej ilości rudy na budowę twierdzy nie będzie łatwym przedsięwzięciem, ponieważ cena twierdzy jest dość wysoka – 75 000 sztuk rudy. Po wzniesieniu twierdzy będzie można ją ulepszyć z pomocą takich struktur jak wieże defensywne, itp.

Każda gildia posiadająca własną twierdzę, może zdecydować się na uczestnictwo w nowym trybie – Stronghold Siege. W trybie tym, uczestnicy będą bronili własnej lub też atakowali twierdzę wroga. Napastnicy będą mogli uszkodzić wrogą twierdzę, przechwytując punkty i niszcząc struktury obronne, aby ostatecznie zaatakować samo centrum wrogiej bazy, strzeżonej przez wieże. Warto dodać, że tryb ten będzie także dostępny dla osób nie należących do Bractw oraz rozgrywany będzie w określonych godzinach i na specjalnej mapie.

Więcej informacji o tej aktualizacji możecie znajdziecie tutaj.

Jeśli zainteresował Was ten tytuł, to możecie go od teraz wypróbować za darmo. Cloud Pirates jest dostępne zarówno na Steam, jak i w launcherze My.com.

https://www.youtube.com/watch?v=V3Xr3JxAQzY