Już za kilka dni na Steam udostępniona zostanie kolejna, ciekawie zapowiadająca się gra, która łączy w sobie elementy sandboxa i survivala – Planet Nomads [strona oficjalna].

Jak w przypadku innych survivali, także i w tej produkcji będzie musieli walczyć o przetrwanie. Wcielicie się bowiem w samotnego astronautę, który w wyniku awarii wylądował na dziwnej, ale zarazem urzekająco pięknie wyglądającej planecie, na której wcześniej nie stanął żaden człowiek. Oczywiście trzeba będzie zdobyć pożywienie, wybudować schronienie oraz dowiedzieć się, w jaki sposób można opuścić tą planetę i czy jest to w ogóle możliwe.

 

Planet Nomads, to pierwsza gra studia Craneballs, które to w zeszłym roku przeprowadzili udana kampanię na Kickstarter, zabezpieczając środki na jej produkcję. I zwiastun, i założenia, a także fakt, że jest to gra osadzona w klimacie sci-fi, bardzo do mnie przemawiają. Niestety, jest jedno „ale” – ten tytuł stworzony został jako gra singleplayer… No cóż, może komuś z Was przypadnie on do gustu i zdecydujecie się na jego zakup.

Planet Nomads będzie można zakupić już od 18 kwietnia na Steam Early Access oraz na GoG.