Jedną z ciekawszych gier zaprezentowanych podczas konferencji E3 2017, jest bardzo nietypowy Ashen, tworzony przez studio Aurora44.

Gra ta po raz pierwszy zaprezentowana została podczas E3 w 2014 roku i słuch po niej zaginął. Do czasu konferencji Microsoft.

Ashen to gra z gatunku survivali z elementami RPG, która oferować ma coś co nazwane zostało pasywnym multiplayerem. Oznacza to, że każdy z graczy będzie miał swoją własna wersję świata, ale stworzone przez nich postacie, będą miały wpływ na światy innych użytkowników.

Z racji tego, że akcja Ashen osadzona zostanie w bezwzględnym świecie pozbawionym słońca, gdzie jedynym źródłem światła są erupcje licznych wulkanów, to wszystko co zostanie stworzone przez gracza z czasem ulegnie zniszczeniu. Jedyną rzeczą, która może pomóc w przetrwaniu, to interakcje z innymi ocalałymi. Podczas rozgrywki, użytkownik będzie napotkać postacie NPC, których zachowanie i umiejętności oparte zostaną na bohaterach stworzonych przez innych graczy. To od użytkownika zależeć będzie, którym z tych postaci pozwoli podejść do swojego ogniska i wspólnie z nimi walczyć będzie o przetrwanie. Napotkane postacie oferować mogą unikalne zdolności, takie jak na przykład możliwość tworzenia pancerzy, więc dzięki ich umiejętnemu dobieraniu z początku małe ognisko, może przekształcić się w sporych rozmiarów obóz pełnych ocalałych.

Na ten moment nie zapowiedziano premiery tej produkcji, ale wiadomo, że w przyszłości udostępniona zostanie graczom na PC i Xbox One. Więcej informacji na temat Ashen znajdziecie na stronie głównej tej gry.

Poprzedni artykułPijany Mistrz na nowym zwiastunie Absolvera
Następny artykułPremiera Destiny 2 na PC zapowiedziana na październik