Gotowi na nowe wyzwania w WildStar? I w tym momencie pewnie zastanawiacie się: to ta gra jeszcze istnieje? Ano istnieje, a do tego mała ekipa studia Carbine regularnie stara się dodawać do niej kolejne nowości.

Już dzisiaj na serwery WildStar trafi kolejna aktualizacja, a wraz z nią dodane zostaną rankingi dla graczy PvE oraz nowe, znacznie trudniejsze wersje istniejących instancji grupowych: Skullcano (przyznajcie, że świetna nazwa), Rage Logic oraz Outpost M-13.

Ale to nie koniec, bo twórcy gry dodali także nową, interesującą, ale niestety płatną funkcję – bank współdzielony przez wszystkie postacie na koncie. A jak jesteśmy już przy płatnych aspektach WildStar, to Cash Shop także został zaktualizowany i opanowały go między innymi dinozauro-podobne stworzenia, które mogą służyć jako wierzchowce oraz słodkie, podążające za nami pety.

Jak widzicie, mimo iż WildStar nie okazał się aż tak wielkim sukcesem, to trzy lata później nadal istnieje. Nie wiemy jak długo to jeszcze potrwa i jeśli nie próbowaliście tej gry, to warto – tym bardziej, że jest ona darmowa.

A tymczasem, ku zaskoczeniu wielu osób, studio Carbine, które do niedawna głównie zwalniało personel pracujący na WildStar, tym razem podjęło decyzję o zwiększeniu zatrudnienia. I jeśli w Waszych głowach pojawiła się myśl, że może WildStar osiąga lepsze wyniki finansowe niż myślimy i fajnie, że nowe osoby wspomogą dotychczasową, mocno okrojoną ekipę tej gry, to muszę Was zmartwić. Okazuje się, że studio to poszukuje nowych osób, do pracy nad nowym, nieogłoszonym jeszcze projektem, który ewidentnie powstawać będzie na silniku Unreal. I mam takie przeczucie, że będzie to jakaś drużynowa strzelanko-podobna gra w typie Paladins, czy też Overwatch

No cóż, czas pokaże nad czym pracuje studio Carbine i miejmy nadzieję, że tym razem lepiej wstrzelą w rynek, bo wszyscy widzimy co się dzieje, gdy tworzy się grę z myślą o 5%, bardzo wokalnej, populacji hardcorowych graczy, preferujących wymagające rajdy…