Tydzień temu na serwery ArcheAge trafiła olbrzymia aktualizacja – Erenor Eternal, która wprowadziła wiele nowości, zmian, zamieszania i błędów.

Do tej pory gracze zachodniej wersji tej gry nie mogą zrozumieć, dlaczego nie można ulepszyć obecnych pojazdów do nowych, luksusowych limuzyn B200. W Wersji koreańskiej była taka możliwość, przez krótki czas i w formie eventu, ale była. Tak naprawdę to, problemów jest o wiele więcej: zbugowany event na wyspie Aegis dla frakcji tworzonych przez graczy, problemy z paczkami T2 i wiele innych błędów związanych z zaledwie kilkudniowym testowaniem tak dużej aktualizacji na serwerze testowym.

A tymczasem, aby poradzić sobie z rosnącym niezadowoleniem graczy ArcheAge, w czasie piątkowego streamu studio Trion przedstawiło nowego Community Managera dla tej gry: Joe „Muzzy” Brogno, który do zeszłego tygodnia zajmował się Atlas Reactor. Celestrata nie odeszła, nadal odpowiedzialna jest za ta grę. Niestety, Muzzy nie został przyjęty przez graczy z otwartymi ramionami.

Społeczność ArcheAge wyraziła na forum oburzenie faktem, że Trion ignoruje problemy, jakie pojawiły się w grze po aktualizacji 3.5, a na domiar złego, nowym CM została osoba, która nie ma zielonego pojęcia o tym tytule. Było to widać właśnie na piątkowym streamie, gdzie Muzzy nie znał podstawowych pojęć oraz funkcji, jakie oferuje ta gra („to ja mogę tutaj wybudować dom?”).

A tymczasem, już niedługo w wersji koreańskiej ArcheAge pojawi się nowy pojazd: Trójkołowy motocykl, który można będzie samemu stworzyć. Oczywiście nie wiadomo, czy w wersji NA/EU także pojawi się taka możliwość.

A jak Wam podoba się aktualizacja 3.5 – zadowoleni ze zmian?

 

Poprzedni artykułThargoidzi nadciągają do Elite: Dangerous!
Następny artykułMiscreated wprowadza tamę, podziemny parking i tonę innych nowości
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Hary0n

Archeage wciąż jest piękny, wciąż na pewno bardzo grywalny 😉
Z jakiegoś powodu miałem w nim nawet większy ubaw niż w BDO, a mimo tego gdy próbuję wracać kończy się to raczej dramatyczną reinstalacją.

Belgron

Community Manager to inna nazwa specjalisty od public relations.
Jest to takie 'coś’ co bierze kasę za ściemnianie, kłamanie, mącenie … itd że będzie lepiej, poprawią, za niedługo będzie, jeszcze chwila …. i dana gra będzie lepsza.
Ma robić dobre wrażenie że niby od niego zależy kształt gry, a prawda jest taka że decyduje o tym dział marketingu.

Tompork

Ale community manager nadal musi robic dobre wrazenie zeby sprzedawac bajeczki graczom.Czyli powinna to byc osoba obeznana z gra ktora wie jak zla wiadomosc obrócić w dobra oczami graczy.Osoba ktora nie ma zielonego pojecia o grze nigdy nie bedzie miala dobrego kontaktu z graczami danej gry powod jest prosty NIE ZLAPIE Z NIMI WSPOLNEGO JEZYKA a co za tym idzie nie wykona swojej pracy.

Archax

Kinya, oni też często nie widzą co wprowadzają do gry, ani żadnego pojęcia o tej grze (kto z nim, sam, osiągnął w niej cokolwiek?), więc to że ich Community menager nie ma o tym pojęcia mnie nie dziwi

Ferdynand

W końcu można zarobić trochę kasy bez Patrona 🙂

Kinya Turbgroszka

Nadal grasz bez patrona?

Archax

WutFace.

Archax

Zresztą, przecież ten patch znerfił zarabianie na paczkach, co za różnica czy się miało czy nie patrona?