Do koreańskiej wersjo Black Desert Online trafiła w tym tygodniu bardzo ciekawa aktualizacja dodając letni event – Park Wodny, oraz arenę do walk PvE – Black Rapture Dimension.

Arena Black Rapture Dimension, czy też jak wielu graczy ją zwie – Rift of the Barbarian, jest miejscem gdzie użytkownicy mający postacie na poziomie 56+, muszą bronic wieże przed kolejnymi falami potworów. Za koniec rozgrywki uznaje się moment zniszczenia wież, śmierć graczy lub też pokonanie wszystkich 25 fal atakujących przeciwników.

Przeciwnicy w Black Rapture Dimension mają bardzo dużo punktów życia, co znacznie utrudnia ich zabicie normalnymi broniami. Właśnie dlatego, gracze mogą za zarobione podczas walki punkty, kupować różnego rodzaju zaawansowane bronie, takie jak specjalne muszkiety, barykady, działa, czy też płonące strzały. Każda kolejna fala przeciwników jest coraz mocniejsza, a w ostatniej fazie gracze będą musieli zmierzyć się z jednym ze znanych z gry Bossów.

Tylko jedna, maksymalnie 10-ososbowa grupa na serwer (kanał) może dołączyć w danym momencie do Areny, a pozostałe osoby, muszą czekać aż ukończy ona swoje zmagania. Co ciekawe, to walka na Arenie może rozpocząć się już od momentu, kiedy zbierze się 5 graczy, a po czwartej fazie walki, nikt inny nie może już dołączyć do rozgrywki.

Jeśli chodzi o nagrody, to w zależności od ilości pokonanych fal gracze nagradzani są odpowiednia ilością sztabek złota, Hunter Seal, Black Stone, Memory Fragment, Mutant Enhancer, a także elementami pancerzy z Red Nose, nakryciem głowy z Giath, rękawiczkami z Bheg, naszyjnikiem z Serap, czy nawet meblami, które można umieścić w domkach postaci. Warto dodać, że zabijani tutaj przeciwnicy nie nagradzają gracza punktami XP.

Oprócz areny Black Rapture Dimension, w Black Desert Online otworzono także wrota do nowej, letniej lokacji – Park Wodny, gdzie gracze mogą brać udział w licznych mini grach i zdobywać za nie nagrody. Co ciekawe, to część tej lokacji oznaczona została przez Pearl Abyss jako strefa bezpieczna, a to oznacza, że gracze nie będą mogli w tym miejscu atakować innych użytkowników.

Przepiękna Grana

Na tą chwilę nie wiadomo kiedy arena Black Rapture Dimension oraz Park Wodny mogą zostać dodane do zachodniej wersji gry, ale z racji że mamy obecnie lato, to być może stanie się to w niedługim czasie.

I jak Wam się podobają te nowości?