Lato zbliża się ku końcowi, więc ekipa Snail Games zdecydowała się na wprowadzenie do Dark and Light pierwszego, darmowego rozszerzenia – Tajemnice Blackice Peaks.

Głęboko zakopane wejścia do lodowych jaskiń w końcu zostały odsłonięte, dając graczom tego sandboxa dostęp do zupełnie nowych przygód. Te nowe mroźne obszary zamieszkują zmutowane stworzenia takie jak niebieskoskóre gobliny, lodowe tytany i pająki. A jeśli użytkownikom uda się je wszystkie pokonać, to staną do walki z pierwszym gigantycznym bossem zamieszkującym krainę Archos – Bytorgiem the Frost-Bound, który z pewnością wykorzysta cały swój arsenał lodowych umiejętności. Pokonanie Bytorga otworzy dostęp do specjalnego stołu rzemieślniczego, dzięki któremu będzie można stworzyć nowy lodowy sprzęt: miecz, łuk, młot i pancerz.

Pojawienie się Bytorga w Archos spowodowało wzrost energii, a rozproszone po całym świecie żyły energetyczne ponownie zaczęły pulsować. Wykorzystując posiadaną magię, gracze mogą je otworzyć i przywołać starożytne bóstwa, które wzmocnią bronie i zbroje.

Oprócz tego gracze otrzymali od dzisiaj dostęp do kowalstwa, dzięki czemu wykorzystując rzadkie materiały mogą dodać dodatkowe atrybuty dla broni i sprzętu, a nawet zmienić ich kształty. Nowa energia wpłynie także na istoty zamieszkujące ten świat i niestety niektóre z nich zaczyna mutować. Hieny oszalały, Cyklopy są wypełnione złością, a do tego wpłynęła ona także na spokojne do niedawna jelenie. Aby móc oswoić zmutowane wersje tych stworzeń, potrzebny będzie nowy, zaawansowany rodzaj siodła.

Dodatkowo w Dark and Light pojawiły się pszczoły, nowa technologia inżynieryjna – goblińska balista, więcej umiejętności i rekwizytów do domu, a także dwa nowe przedmioty: spadochron i teleskop pozwalający na obserwację dalej położonych obiektów.

Świetnie się to zapowiada – prawda?

Poprzedni artykułRzut oka na przyszłość H1Z1: King of the Kill: jeszcze więcej akcji
Następny artykułPosiadacze ARK: Aberration zostaną grotołazami