Od dzisiaj gracze Gloria Victis mogą zdobyć chwałę i bogactwo handlując wytworzonymi przez nich dobrami, a także wziąć udział w unikatowym wydarzeniu przygotowanym z okazji Halloween.

Ekipa Black Eye Games dodała do gry system Rynku, które znacznie poszerza opcje związane z handlem dając rzemieślnikom oraz kupcom dostęp do nowych narzędzi, przy wykorzystaniu których będą mogli zdobyć fortunę. Funkcja ta pozwala bowiem tworzyć oferty kupna na dobra wystawione na sprzedaż przez innych graczy, co znacznie powiększa aspekt ekonomiczny tej gry.  Zgodnie ze słowami twórców, aby uzyskać dostęp do Rynku należy porozmawiać z jego Zarządcą, którego znaleźć można w stolicy każdej nacji oraz w zamku Skergard.

Oprócz tego do gry dodano nowe wydarzenie globalne związane z Halloween, za udział w którym można zdobyć cenne nagrody, wliczając w to niektóre rzeczy ze sklepu Gloria Victis. Pierwsza faza tego wydarzenia mia miejsce w strefach startowych i zaangażowane w nie są wyjątkowe postacie NPC w stolicach każdej z frakcji. Kolejna faza odbywa się w specjalnie do tego celu dodanej lokacji.

Jak zwykle też naprawiono mnóstwo błędów, poprawiając między innymi wytrzymałość butów płytowych, a także usprawniono wydajność serwerów podczas turniejów PvP. Więcej informacji na temat tej aktualizacji znajdziecie na stronie gry.

W całym tym komunikacie brakuje mi jednego: brak oryginalnej nazwy na wydarzenie związane z Halloween, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku zostanie to nadrobione 🙂