Do Gloria Victis trafiła długo oczekiwana i do tego iście epicka aktualizacja, która rozwija system rzemiosł, wprowadza warsztaty tworzone przez graczy, aktualizuje przepisy i dodaje globalne wydarzenie związane z Halloween.

Jest to jedna z największych aktualizacji w historii tej gry i twórcy mają nadzieję, że przypadnie ona graczom do gustu. Zresztą patrząc na listę nowości i zmian, wydaje mi się iż tak się stanie.

Wprowadzono nowy system przetwarzania materiałów, umożliwiający tworzenie materiałów metalurgicznych i odgrzewanie posiłków za pomocą pieców zbudowanych przez graczy, które wymagają utrzymywania określonej temperatury przy użyciu odpowiedniego paliwa. Na ten moment udostępniono cztery poziomy pieców: ognisko, dymarka, piec oraz piec hutniczy. Dodano nowe przepisy stworzone z myślą o tych właśnie warsztatach, a także kilka różnych skórek na ogniska i piece, wliczając w to wersje na Halloween.

Prócz tego zaktualizowano wiele recept, dostosowując je do wprowadzenia pieców tworzonych przez graczy i usuwając zbyteczne podprodukty, wliczając w to te związane z metalurgią.

Z okazji Halloween w Gloria Victis pojawiło się nowe wydarzenie globalne, które ma miejsce w zupełnie nowej lokacji. Wziąć w nim mogą jednocześnie dwie drużyny po 5 graczy z przeciwnych frakcji. Dołącza się do niego poprzez dostarczenie fragmentów mapy w obszarze portowym każdej stolicy i akceptację zaproszenia.

Ostatnie kilka tygodni to także zmiany w systemie szybkiego podróżowania w Gloria Victis, możliwość podpisywania wytworzonych przez siebie przedmiotów, zmiany w zamkach gildiowych i dodanie dwóch mniejszych fortów terytorialnych: Lublin oraz Norfolk, a także szereg poprawek i optymalizacji.

Jeśli zainteresowała Was ta polska produkcja, to możecie ją obecnie zakupić na Steam w cenie obniżonej o 50%.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułNexon karze pracownika nadużywającego moce GM w MapleStory 2
Następny artykułTwórcy SCUM dodadzą zawał serca i gołe tyłki