Na początku września twórcy ARK: Survival Evolved zapowiedzieli kolejny płatny dodatek do tego survivala – Aberration, który to pierwotnie miał zostać wydany w październiku. Ostatecznie jednak zdecydowano się przesunąć jego premierę na grudzień.

Wczoraj Aberration zostało w końcu udostępnione graczom ARK: Survival Evolved, i to zarówno w wersji na PC, jak i na konsole.

Budząc się na Aberration, opuszczonej i uszkodzonej ARCE z olbrzymim podziemnym biomem, ocaleni natkną się na nowe egzotyczne wyzwania, jakich jeszcze nie widzieli:  radioaktywne promienie słoneczne i zagrożenia środowiskowe, linki do zjeżdżania, skrzydła, sprzęt wspinaczkowy, siedliska, ładowane baterie i wiele innych wraz z mnóstwem nowych stworzeń, czekających w głębinach. Uważajcie jednak na Bezimiennych, niezłomne, napakowane elementami humanoidy, które rozwinęły się w monstra nienawidzące światła.

Jak już wcześniej wspominałam, rozszerzenie to dodało do gry nowe genetycznie zmutowane stworzenia, które można oswajać, nowe przedmioty do wytworzenia oraz wiele nowych zagrożeń środowiskowych, takich jak trzęsienia ziemi, wycieki gazu, czy też promieniowanie.

Rozszerzenie ARK: Aberration można zakupić na Steam, no chyba, że jesteście posiadaczem Przepustki Sezonowej, to wtedy otrzymacie dostęp bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy.

Poprzedni artykułMaelstrom już na serwerach ArcheAge
Następny artykułH1Z1 wprowadza nowe modele broni i kilka innych zmian
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
JXRaiv

Miałem okazję już chwilę pobiegać po strefie „startowej” Aberration i zdecydowanie podoba mi się klimat tej mapy. Olbrzymie przestrzenie, futurystyczne ruiny, świetne widoki i to uczucie zagrożenia z każdej strony nawet na singleplayerze. Zdecydowanie jest ciężej niż na zwykłych mapach co bardzo mi się podoba.

Szukam jakiegoś serwera PvE na niskich ratach z modami pokroju S+ i jakieś dekoracje. Jakby ktoś chciał pograć na multi to zapraszam na PM Discord: JXRaiv#2261

/ Bulbdogi są kochane. <3

JXRaiv

A taki mam widok z okienka:comment image