Osiris New: Dawn przeszedł długa drogę. Począwszy od survivala, który przyciągnął uwagę po premierze we wczesnym dostępie, poprzez etap porzucenia i zapomnienia przez wydawcę, aż do chwili gdy powrócił w ręce swoich twórców, którzy tchnęli w niego nowe życie.

Od dwóch lat gra ta otrzymuje regularne aktualizacje, naprawiane są błędy, ulepszana rozgrywka. Wszystko to powoli zbliża nas do oficjalnej premiery Osiris: New Dawn.

Najnowsza aktualizacja Osiris: New Dawn udostępniła nam długo oczekiwany tryb fabularny, podczas którego samotnie odkrywamy tajemnicę drużyny Feniksa i próbujemy uratować specjalistę Dawkinsa. Po drodze oczywiście walczymy o przetrwanie, a cała przygoda zabierze nas w podróż zarówno pod powierzchnię planet, jak i w kosmos.

W trybie fabularnym nasze umiejętności odblokowują się wraz z postępami, a komputer pokładowy udziela nam wskazówek.

Twórcy udostępnili także pozbawiony przeciwników tryb kreatywny z możliwością wyboru planety startowej. Podobnie jest zresztą przy wyborze serwerów publicznych – gracze mogą wybrać na której z czterech, znacznie różniących się planet, chcą rozpocząć swoją przygodę.

Prócz tego znacznie ulepszono budowanie baz, dzięki czemu duże elementy baz automatycznie usuwają wszelkie nierówności podłoża. Poprawiono także animacje postaci, interakcje z wodą, roślinami i surowcami, dodano więcej oznaczeń na mapie i dźwięków pasujących do otoczenia.

Ostatnia aktualizacja przyniosła tak wiele zmian, że ciężko by było je wszystkie wymienić, dlatego też sami zapoznajcie się z tą długaśną listą.

A jeśli zainteresował Was ten tytuł, a jeszcze nie macie go w swojej bibliotece, to do 10 listopada możecie kupić Osiris: New Dawn na Steam w znacznie obniżonej cenie.

Poprzedni artykułHaloween w New World – Święto Nocnego Całunu
Następny artykułMroczne Niebo i Ognisty Ptak już w Generation Zero