Pod koniec sierpnia studio Massive Entertainment zapowiedziało olbrzymią aktualizację do The Division, która udostępniona zostanie za darmo wszystkim posiadaczom tej gry.

Wprowadzi ona nowy obszar – Nabrzeża West Side, oraz tryb Oporu, gdzie gracze będą stawiać czoła kolejnym falom coraz mocniejszych przeciwników. Nie zabraknie także nowości dla fanów walk PvP, gdyż twórcy nie tylko zmienią mechanikę Roque w Mrocznej Strefie, ale i dodadzą nowy tryb – Potyczka, w którym do walki na specjalne zaprojektowanych arenach, staną dwie czteroosobowe drużyny.

Dokładna data wprowadzenia podana zostanie już w poniedziałek, a tym czasem przyjrzyjmy się nieco dokładniej wprowadzanym zmianom i nowościom.

Nabrzeża West Side

To zablokowany wcześniej region Nowego Jorku, położony na północ od Obozu Hudson. Mapa ta jest tak duża, że podzielona została na dwie części: północna i południową. Znajdzie się na niej także i nowe centrum operacyjne – Obóz Clinton, w którym to agenci do dyspozycji będą mieć skład amunicji, punkt rekalibracji, dostawców broni oraz wyposażenia.

Jeśli chodzi o samą fabułę związaną z Nabrzeżem West Side, to po raz pierwszy gracze będą mieli do czynienia ze współpracującymi ze sobą wrogimi frakcjami. Zarówno LMB, jak i Rikersji, Czyściciele oraz Bojówkarze z niewiadomych przyczyn zjednoczą się w swoich działaniach i jeszcze bardziej zagrażać będą miastu. Zgodnie z zapowiedzią twórców, wraz z nowym obszarem zintegrowany zostanie nowy generator AI, dzięki czemu walki z wrogimi frakcjami będą jeszcze bardziej angażujące. Oprócz tego gracze znajdą na tym obszarze także i nowe misje poboczne oraz specjalne zadania, które można ukończyć tylko w  danym przedziale czasowym.

Potyczka PvP (Skirmish)

Do gry dodany zostanie nowy tryb PvP – Deathmatch, pozwalający na walkę pomiędzy pomiędzy dwoma druzynami 4 vs 4. Gracze uzyskają dostęp do trzech niewielkich rozmiarów aren, a zwycięstwo zagwarantuje zdobycie 20 zabójstw przeciwników.

Aby walczący agenci byli na tym samym poziomie, w trybie tym wprowadzona zostanie podobna normalizacja postaci co w przypadku Ostatni Bastion (Last Stand), a do tego system będzie umiejętnie dobierał przeciwników. Ranking Ostatniego Bastionu połączony zostanie z rankingiem Potyczki jako jedna skonsolidowana ranga przy maksymalnym poziomie 99.

Opór (tryb PvE)

Nowy tryb Opór zaprojektowany został z myślą o „endgame”. W trakcie jego trwania jednostki sojusznicze wrogich frakcji będą atakować agentów falami, które będą coraz mocniejsze. Oprócz tego podczas rozgrywki pojawią się Krytyczne Cele, które będą szybkimi wyzwaniami wpływającymi na sukces tego trybu. Zadaniem agentów będzie nadanie priorytetów tym celom, ponieważ niepowodzenie w ukończeniu tych wyzwań zakończy rozgrywkę. Dodajcie do tego zmieniające się modyfikatory walki i wiadomo, że staniemy przed prawdziwym sprawdzianem naszych umiejętności.

Roque 2.0 (PvP)

Aktualizacja 1.8 udoskonali istniejące w Mrocznej Strefie mechaniki, zachowując jednocześnie ryzyko i wysokie nagrody. Zmiana w Łotra będzie teraz dobrowolnym działaniem i zapobiegnie przypadkową zmianą, w momencie postrzelenia innego gracza. Jeśli członek drużyny będzie chciał zamienić się w Roque, to pozostałe osoby w drużynie będą mogli od teraz zaakceptować zmiane lub ja odrzucić automatycznie opuszczając grupę.

Także i Obława (Manhunt) będzie mieć teraz cele dla wszystkich graczy w Mrocznej Strefie. Zmiana ta ma na celu stworzenie większej liczby akcji podczas obławy na Łotra i sprawienie, by nagrody za nią były bardziej satysfakcjonujące. Dodatkowo nagrody za nią będą mogli otrzymać zarówno osoby polujące na Łotry, jak i same rzezimieszki.

Wyposażenie

Począwszy od 1.8 gracze otrzymają do swojej dyspozycji dodatkowe narzędzia, aby móc stworzyć idealny zestaw wyposażenia. Wykorzystując Division Tech, który można w Mrocznej Strefie oraz  na Nabrzeżu West Side, gracze będa mogli zmaksymalizować swoje statystyki na każdym elemencie wyposażanie jaki posiadają. O ile maksymalny Poziom Świata nie ulegnie zmianie, to w pełni zoptymalizowane Tajne wyposażenie (Classified) pomoże graczom osiągnąć rangę 286.

Dodatkowo, każdy element wyposażenia w The Division będzie mieć przypisaną skonsolidowaną punktację określająca jego moc, co ma pomóc nowym graczom.

Underground

Strefa Podziemi została ulepszona i twórcy dodali do niej nowe dyrektywy, lokacje, a także zwiększyli szansę na zdobycie sprzętu Tajnego. W strefie tej pojawią się także Łowy znani z mapy Przetrwanie, który będą sporym wyzwaniem, ale ich zabicie może nagrodzić graczy przedmiotem egzotycznym lub tajnym.

Bronie Egzotyczne

Do gry dodane zostaną cztery nowe bronie egzotyczne:

 • LMG Big Alejandro;
 • karabinki Devil i Heel;
 • oraz pistolet maszynowy House.

Globalne Wydarzenie 3

Tydzień po wprowadzeniu aktualizacji 1.8 do gry, akurat na Święta, uruchomione zostanie kolejne Globalne Wydarzenie. Na ten moment nie wiem, czy będzie to Uderzenie, czy może Zasadzka.

Do zdobycia będą sety: Wędrowca, D3-FNC, Banshee oraz z Symbolem Drapieżnika.

Inne

 • Zmiany w poruszaniu postaci, co ma uniemożliwić „taniec kurczaka” – cokolwiek to znaczy;
 • Sprzęt Tajny
  • Wszystkie namedy (bossy) w całej grze będą mieć szansę wyrzucenia elementu tajnego po śmierci. Oznacza to wszystkie bossy w lokacjach grupowych (teraz tylko ostatni), w świecie, w Podziemiach, w Mrocznej Strefie, w trybie Oporu, itd;
  • W trakcie levelowania rankingu PvP w Potyczce i Ostatnim Bastionie, po zdobyciu 40 poziomu, co kolejne 5 poziomów gracze otrzymywać będą skrzynki z tajnym wyposażeniem (45/ 50/ 55/ itd);
  • W trybie Oporu będzie można znaleźć skrzynki, z których jest szansa zdobyć sprzęt tajny i można je otworzyć tylko za pomocą Division Tech;
  • Po wprowadzeniu do gry wszystkich Tajnych setów i po czwartym Globalnym wydarzeniu, szansa na ich zdobycie zostanie zwiększona.
 • Egzotyki
  • Większość broni egzotycznych została wzmocniona w 1.8;
  • Pakhan został lekko osłabiony.

Jeśli nadal nie posiadacie The Division w swojej bibliotece gier, to warto się przyjrzeć tej strzelance, bo przez ostatni rok zmieniła się ona na duży plus. Warto w nią zagrać, tym bardziej jeśli macie znajomych, którzy w nią grają 🙂

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem bardzo podekscytowana aktualizacją 1.8. Naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła w nią zagrać.

A co Wy myślicie o zapowiedzianych zmianach i nowościach?

Poprzedni artykułLahn, nowa żeńska klasa w Black Desert Online
Następny artykułDark and Light uruchamia serwery dla wielbicieli budowania
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pikiel

No ile mozna czekac? Skrzynki sa do otwarcia… i BIG ALEJANDRO do zlutowania 🙂

Samper

„Darmowa aktualizacja” xD jak by gdzieś trzeba było płacić za aktualizacje gry ;p chyba w EA ;D

Kinya Turbgroszka

Może źle sie wyraziłam – darmowe rozszerzenie 🙂