Dlaczego wszelkiego rodzaje survivale i sandboxy stały się aż tak popularne w ostatnich czasach? Bo oferują graczom o wiele więcej możliwości, niż jest to w przypadku standardowych tematycznych MMORPG.

Po serwerach Chaosu, które zadbać miały o najbardziej hardcorowych i wytrwałych testerów lubujących się w walkach PvP, ekipa Dark and Light zadbała teraz o graczy, którzy preferują spokojniejszy rodzaj rozgrywki. Serwery Master Builder skierowane są do szalonych architektów i zachęcają graczy do tworzenia najbardziej wymyślnych struktur, a jedynym ograniczeniem jest ich wyobraźnia.

Nowe serwery nie będą resetowane (brak „wipe”), elementy nie ulegają powolnemu rozkładowi, obszar ochronny bazy jest znacznie większy, a do tego gracze, którzy je wybiorą będą mieli okazję testowania nowych elementów konstrukcyjnych i dekoracyjnych, zanim trafią one na stałe do gry. Dodatkowo znacznie przyspieszono tutaj zbieranie surowców, oswajanie stworzeń, a nawet samo levelowanie postaci, a w przyszłości będą one zintegrowane ze Steam Workshop.

W planach twórców Dark and Light jest dokładne obserwowanie tych serwerów, tak aby zapobiec wykorzystywaniu na nich wszelkiego rodzaju exploitów. Oprócz tego struktury „negatywnie wpływające na kondycję tych serwerów„, będą regularnie usuwane.

Celem Master Builder Serwerów jest promowanie możliwości budowy przepięknych struktur, jakie daje graczom ten sandbox.

Scalding Abyss zawitało do Dark and Light

Najnowsza aktualizacja wzmocniła także tarcze służące do ochrony postaci, dodała bonusy za posiadaną wiedzę, nowe przepisy na meble, a także nieco ulepszyła wygląd oraz układ miast.

Poprzedni artykułNadciąga darmowe rozszerzenie 1.8 do The Division
Następny artykułDauntless chce by gracze Wyostrzyli Swoje Umiejętności