Od kilku miesięcy społeczność Paragon domagała się poważnych zmian, a zamieszczony dwa tygodnie temu komunikat twórców, w którym to podzielono się ze społecznością obawami dotyczącymi finansów oraz ostatnich zmian mających wpływ na spadek popularności tej MOBA, z pewnością nie napawał optymizmem.

Wraz z niesamowitym wzrostem Fortnite, a w szczególności darmowego trybu Battle Royale, dalsze prace nad Paragon stanęły pod znakiem zapytania, tym bardziej, że koszty prac nad rozwojem gry przewyższały wpływy ze sprzedaży pakietów i skórek.

Ostatecznie studio Epic Games podjęło decyzję o zamknięciu gry. W komunikacie napisano między innymi, że twórcy nie widzą dobrego sposobu na rozwinięcie Paragona w tytuł MOBA, który przyciągnie wystarczająco wielu graczy, aby utrzymać się na rynku.

Nie poradziliśmy sobie wystarczająco dobrze, aby sprostać obietnicy, jaką złożyliśmy wraz z udostępnieniem Paragona. Zawiedliśmy was – mimo ciężkiej pracy zespołu twórców – i bardzo was przepraszamy.

Paragon zakończy swój krótki żywot już 26 kwietnia, a wszystkie osoby, które wydały jakiekolwiek pieniądze na ten tytuł bez względu na platformę, mogą poprosić o ich zwrot.

Wygląda na to, że hype na gry typu MOBA powoli się kończy, ale zamiast tego mamy teraz modę na gry typu Battle Royale. Z zamknięcia Paragon z pewnością ucieszą się gracze Fortnite, gdyż większość ekipy tej gry, przekierowana została właśnie do prac nad najnowszym hitem studia Epic Games.

Co ciekawe, to Epic Games nigdy nie wierzył w możliwość sukcesu Fortnite, trzymając tę grę w zamkniętych Alpha testach już od kilku lat, a za to duże nadzieje pokładał właśnie w Paragon.

ŹRÓDŁOEpic Games
Poprzedni artykułH1Z1 likwiduje ENAS, poprawia granaty i ulepsza rozgrywkę
Następny artykułPUBG ulepsza Miramar oraz system wyłapywania oszustów
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
BRTMN

Oni zabili tą grę swoimi nie przemyślanymi decyzjami ta gra była zajebista na początku jak wyróżniała się objectivami innymi niż w pozostałych grach. Potem uprościli to tak koszmarni, że po 2 meczach wywaliłem tą grę z dysku i już nie wróciłem. Aktualnie jest totalnie przeciętna i niegrywalna.

Ssalusik

Boże… mimo, że w Paragona grałem bardzo mało to wolałbym jednak aby ta gra została, gdybym chciał sobie odpocząć od LOLa, Planentside 2 czy GTA niż jakieś battle royale 😐

Btw co z Disqus?

Otori

Sami zabili tę grę swoimi nieprzemyślanymi decyzjami. Na początku wyróżniała się rozgrywką i objectivami innymi niż w pozostałych grach. Potem ją tak uprościli, że po 2 meczach od niszczącej wszystko aktualizacji, wywaliłem ten syf z dysku.