PlayerUnknown’s Battlegrounds kończy wsparcie dla funkcji Steam Family Sharing umożliwiającej dzielenie się zakupionymi grami z innymi użytkownikami zaliczanymi do rodziny, a także kilku innych programów pomocniczych, które ingerują w grafikę gry lub też pomagają w rozgrywce.

Studio PUBG Corp. zamieściło w piątek komunikat, w którym poinformowano o zmianach, jakie wprowadzone zostaną do gry dzisiaj w nocy (z poniedziałku na wtorek). Jedną z nich jest zakończenie wsparcia dla Steam Family Sharing, a głównym powodem tego jest walka z oszustami. Twórcy zidentyfikowali szereg luk wykorzystywanych przez nieuczciwe osoby do oszukiwania i zakończenie wsparcia tej funkcji ma zapobiec nadużyciom w grze.

W tym samym komunikacie, twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds ujawnili, że na serwery Live trafi testowany od jakiegoś czasu, nowy system wyłapywania oszustów. System ten uzupełni rozwiązania, które zostały już wdrożone do gry, ale niestety w tym samym momencie uniemożliwi korzystanie z programów pomocniczych, takich jak chociażby ReShade i innych.

Zgodnie ze słowami PUBG Corp., każda aplikacja, która podłącza się do gry i przekształca jej pliki zostanie zablokowana, chociaż studio zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie z nich są szkodliwe. Mając to na uwadze, twórcy obiecali, że jak najszybciej postarają się umożliwić graczom korzystanie z tych programów, jednakże na tę chwilę, każde oprogramowanie, które zachowuje się podobnie, jak te tworzone do oszukiwania, będzie blokowane.

Jednym z najbardziej popularnych programów, który  zostanie zablokowany jest ReShade. Jego posiadanie nie grozi banem, jednakże póki będzie znajdował się na danym komputerze, gra w PUBG nie będzie możliwa. Prosimy o odinstalowanie ReShade lub innych zablokowanych programów i włączenie gry. Dla niektórych graczy ponowne zainstalowanie gry może okazać się niezbędne.

Póki trwają prace nad udoskonaleniem nowej funkcji zapobiegającej oszustwom, niektóre programy nie mające wpływu na rozgrywkę, mogą zostać tymczasowo zablokowane (NVIDIA ShadowPlay, video / audio capture programs itd). Postaramy się jak najszybciej rozwiązać ten problem. Jeśli nieszkodliwy program zostanie zablokowany, prosimy o zgłoszenie go.

Oprócz tego studio PUBG Corp. poinformowało, że zmiana plików gry w jakikolwiek sposób – w tym ich usuwanie i modyfikowanie, może spowodować zbanowanie konta. Chodzi tu w szczególności o „modyfikację, usuwanie i manipulowanie w jakiś sposób plikami, które mają wpływ na któryś z systemów i mechanizmów gry”. Nieco drażliwy obecnie temat, zważywszy na to, że wielu graczy PlayerUnknown’s Battlegrounds usuwa z gry pliki pustynnej mapy Miramar, aby grać jedynie na Erangel.

ŹRÓDŁOPUBG Corp.
Poprzedni artykułFortnite Ratowanie Świata dodaje przytulne ognisko i menu kontekstowe
Następny artykułSurvival The Black Death szykuje się do beta testów, ulepsza grafikę