Survival Green Hell polskiego studia Creepy Jar, już niedługo dostarczy graczom niezapomniane i zarazem przerażające przeżycia. Studio to założone zostało przez byłych developerów Techlanda, którzy tworzyli takie gry jak Dying Light, czy Dead Island.

Akcja gry osadzona została w niezbadanych częściach lasów amazońskich, gdzie gracze na każdym kroku będą musieli stawić czoła czyhającym tu niebezpieczeństwom. Począwszy od trudnych warunków pogodowych, aż o jego mieszkańców – gracz nie będzie w stanie rozpoznać przyjaciela od wroga dopóki nie będzie za późno.

Po wydaniu gry we wczesnym dostępie, jej użytkownicy będą mogli zwiedzać połowę ostatecznej mapy, spotkać kilka niebezpiecznych i wrogich stworzeń, a także nauczyć się o dbanie o ciało lecząc infekcje, rany i zwalczając pasożyty. Ponadto otrzymają dostęp do trybu fabularnego z samouczkiem z pełnym wsparciem głosowym.

Kolejne aktualizacje dodać mają wrogie plemiona, nowe animacje śmierci, nurkowanie i wędkarstwo, a nawet wsparcie dla większej ilości języków.

Green Hell kłaść ma duży nacisk na realizm zarówno w wyglądzie świata, jak i w rozgrywce. Wszystko co gracz będzie mógł stworzyć lub zbudować, będzie niezbędne do przetrwania, a aspekt ten skonsultowano z odpowiednimi ekspertami.

Amazonia nie jest typowym lasem, a zgodnie ze słowami twórców „zagrożenia pełzają dosłownie wszędzie„.

Ten psychologiczny symulator przeznaczony dla jednej osoby, trafi na Steam Early Access już 29 sierpnia.

Poprzedni artykułMilion osób zagrało w Defiance 2050, zapowiedziano trzy nowe klasy
Następny artykułOdwiedźcie Orsinium w nowym wydarzeniu w Elder Scrolls Online