Studio Avalanche, znane między innymi z takich produkcji jak Just Cause, pracuje obecnie nad ciekawie zapowiadającym się survivalem Generation Zero. Akcja gry osadzona została w latach 80-tych w Szwecji, a zadaniem graczy będzie walka z zabójczymi robotami, które opanowały stworzony przez twórców świat.

O Generation Zero usłyszeliśmy po raz pierwszy podczas E3, a kilka dni temu studio zaprezentowało zwiastun rozgrywki, która wygląda naprawdę interesująco.

W Generation Zero walczyć będziemy z różnego rodzaju robotami, od tych najmniejszych latających dronów, po olbrzymie kolosy. W walki wykorzystać będzie można elementy otoczenia, jak na przykład skrzynki elektryczne, które zniszczone unieruchomią przeciwnika na jakiś czas. Oczywiście by przeżyć, gracze będą musieli zbierać surowce, które można będzie wykorzystać do tworzenia różnych potrzebnych rzeczy, jak chociażby pułapek.

Fanów fabuły ucieszy z pewnością informacja, że w Generation Zero nie tylko staniemy do walki z różnymi robotami, ale odkrywając kolejne lokacje i rozwiązując znajdujące się tam zagadki, będziemy mogli dowiedzieć się co się wydarzyło i gdzie podziali się wszyscy ludzie.

Gra ta tworzona jest na stworzonym przez Avalanche studio silniku Apex, dzięki któremu w Generation Zero obecna będą dynamiczne warunki pogodowe, pory roku oraz cykl dobowy.

Produkcja ta udostępniona zostanie graczom na PC (Steam), PS4 oraz Xbox w 2019 roku i oferować ma kooperacyjny tryb rozgrywki oraz wersję singleplayer.

Więcej informacji na temat Generation Zero znajdziecie na oficjalnej stronie gry, gdzie możecie także zapisać się do beta testów. Prócz tego już dzisiaj (21 sierpnia) o godzinie 16:00, studio Avalanche po raz pierwszy streamować będzie rozgrywkę z Generation Zero na Twitch.tv i odpowiadać na pytania widzów.

PRZEZDzięki Tomek J. za info
Poprzedni artykułMiscreated wprowadza torsje i inne reakcje postaci, dodaje ciężarówkę
Następny artykułStudio Intrepid ogłosiło wydawcę Ashes of Creation w Europie