Do survivala Rust zawitały balony na ogrzane powietrze, a także pociski przeciwlotnicze, które są w stanie je zniszczyć. Prócz tego dodano nowy rodzaj frachtowca, ulepszono na nim rozgrywkę, a także znerfowano dynie.

Od wczoraj gracze przemierzający świat Rust natknąć się mogą na porzucone balony na ogrzane powietrze. Wystarczy wejść na pokład, napełnić zbiornik paliwa, nacisnąć zapłon i gotowe – można latać w przestworzach.

Balony wyposażone są w osłony przeciwsłoneczne, a także maja rozmieszczone na nim flagi pomagające określić kierunek wiatru. Wyłączenie silnika spowoduje opadanie, a aby udać się w danym kierunku, należy znaleźć odpowiednią kieszeń powietrzną. Sterowanie z pewnością nie należy do najłatwiejszych, ale jest warto się potrudzić, gdyż na pokład balona można zabrać do 5 osób, a do tego ma on skrytki do przechowywania przedmiotów.

By jednak radowanie baz przeciwników nie było zbyt łatwe, twórcy wprowadzili także w pełni automatyczną artylerię przeciwlotniczą SAM Site, którą to można zakupić w placówce naukowców. Po zainstalowaniu jednak tego działka, warto pamiętać, że strzelać ono będzie do wszystkich celów powietrznych, bez względu na to, kto jest właścicielem bazy, którą ono broni.

Na początku października do Rust dodano specjalne wydarzenie związane z przepływającym obok wyspy wielgachnym frachtowcem, na którym można znaleźć cenne łupy. Wczorajsza aktualizacja znacznie ulepszyła na nim rozgrywkę.

Nie tylko twórcy dodali kolejną wersją frachtowca przewożącą helikoptery, ale także otworzyli ładownie znajdujące się pod pokładem. Prócz tego zmieniono sposób pojawiania się łupów, które teraz znaleźć będzie można co kilka minut w losowych lokacjach na statku.

W planach jest dodanie także kilku elementów statku kontrolujących zamykanie i otwieranie drzwi oraz możliwość korzystania z podglądu z kamer CCTV.

Prócz tego zmniejszono bonusy rękawiczek taktycznych, usunięto exploit związany z brakiem efektów promieniowania, a także ograniczono ilość zbieranych dyń. Studio Facepunch wprowadziło też wiele poprawek związanych z optymalizacją gry, ulepszając między innymi cienie, oraz na poważnie wzięło się za banowanie oszustów i osób, które z nimi grają.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułNowy survival na horyzoncie: Dead Matter
Następny artykułBless Online zapowiada nowości: nowy region i dungeon, zwiększenie maksymalnego poziomu
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Otori

Z tym balonem to tak pewnie by wyglądał mój pierwszy dziewiczy lot bojowy 😀