Stduio Battlestate Games wprowadziło kilka dni temu kolejną aktualizację do swojej wieloosobowej strzelanki sieciowej Escape from Tarkov, a także opublikowało związany z nią zwiastun.

Fani tej produkcji mogą od kilku dni grać na powiększonej mapie Customs, a prócz tego otrzymali dostęp do zupełnie nowej mapy: TerraGroup Labs. Ten tajny podziemny kompleks laboratoryjny położony jest pod centrum Tarkova i było wykorzystywane do studiowania, badania i przeprowadzania eksperymentów w dziedzinach chemii, fizyki, biologii, a także innych zaawansowanych technologii.

Laboratorium jest lokacją zamkniętą i gracze otrzymali tutaj dostęp do nowej mechaniki ucieczki, która pozwala na otwarcie wyjść tylko w odpowiednich okolicznościach. Gracze mogą odblokować wyjścia dyskretnie, redukując szansę na wykrycie przez znajdujących się na tym terenie przeciwników, lub też głośno, uruchamiając alarmy i przyciągając Raidersów.

Prócz tego aktualizacja 0.11 dodała także nowego bossa na mapie Interchange – Killa, nowe misje u handlarzy, szybka funkcje przeszukiwania ciał oraz możliwość wielokrotnego użycia niektórych medykamentów. Użytkownicy Escape from Tarkov znajdą także nowe bronie i dodatki, wliczając w to broń białą w postaci saperki i meczety, a także nowy ekwipunek w postaci plecaków, kamizelek taktycznych, nakryć głowy, pancerzy i innych rzeczy.

Ponadto twórcy Escape of Tarkov zapraszają fanów do wzięcia udziału w specjalnym wydarzeniu, które ma zachęcić do zakupy gry.

Część osób zarejestrowanych na oficjalnej stronie, które jeszcze nie miały szansy zagrać w tę strzelankę, uzyskają specjalny 14-dniowy dostęp do gry i możliwość zakupienia jednego z pakietów w cenie obniżonej o 25%.

Gracze, którzy w ostatnim roku zakupili którykolwiek z pakietów dostępu do Escape from Tarkov, otrzymają jeden 14-dniowy klucz dostępu dla znajomego, a Ci którzy zakupili grę przed 28 grudnia 2017 roku dwa klucze. Prócz tego osoby, które zakupiły pakiet fundatora przed 27 lipca 2017 roku otrzymają także kod promocyjny na standardową wersję gry.