Podczas gali Game Awards 2018, studio PUBG Corp. oficjalnie zaprezentowało pierwszy zwiastun kolejnej mapy do PlayerUnknown’s Battlegrounds –  zaśnieżone Vikendi.

Podczas prezentacji, Dave Curd wspomniał, iż jest to pierwsza mapa o wymiarach 6x6km, na której gracze znajdą nowy pojazd i broń. Warto wspomnieć także o tym, że na mapie tej zostawiać się będzie ślady na śniegu, a to oznacza, że łowca może stać się zwierzyną…

Jako odosobniona wyspa wypoczynkowa w cieniu góry Kreznic, Vikendi była miejscem wielu atrakcji turystycznych, siedzibą firm i znajduje się na niej wiele wiosek.

Spójrzcie w przyszłość z Kosmodromu lub też wróćcie do przeszłości i przespacerujcie się wśród prehistorycznych gigantów w Parku Dinozaurów. Odwiedźcie starzejący się Zamek lub zwiedźcie Winnicę.

Vikendi jest tak piękna, jak i niebezpieczna, a ocaleńcy przemierzający te mroźne tereny będą musieli jeszcze baczniej spoglądać za plecy, gdyż ślady stóp są idealnie widoczne na świeżym śniegu.

Vikendi, wraz z częścią aktualizacji #24, jest już dostępna na serwerze testowym PC, a w styczniu zawita na Xbox One i PS4. Nie podano daty premiery tej mapy na PC, ale zgadywać możemy, że nastąpić to może w przyszłym tygodniu.

Na śnieżnej mapie gracze znajdą nowy karabin szturmowy G36C (zastąpi on SCAR na tej wyspie), a także dwuosobowy skuter śnieżny, który – w porównaniu do innych pojazdów, znacznie ułatwi poruszanie się po tym lodowatym i śliskim terenie.

Twórcy gry udostępnili też graczom ulepszoną wersję systemu powtórek, który umożliwia teraz tworzenie dynamicznych klipów wideo z ruchomą kamerą i efektami specjalnymi.

Na 10 grudnia zaplanowano udostępnienie na serwerze testowym kolejnych nowości związanych z aktualizacją #24: ulepszonego systemu spadochronowego obejmującego nowe animacje i swobodne spadanie, a także rozpoczęcie beta testów rankingowego Sezonu 2 pod zmienioną nazwą Survival Title System. Prócz tego gracze spodziewać się mogą także zmian w interfejsie gry, ulepszonych efektów krwawienia i naprawienia wielu błędów.

Ciekawostka: filipiński wydawca PUBG opublikował inny zwiastun Vikendi i wygląda na to, że być może gracze zobaczą tryb nocny.

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułFortnite Battle Royale ujawnia Wystawę
Następny artykułAmbitna kooperacja Scavengers na pierwszym zwiastunie
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
UltrasWorldPL

W sumie zimową mapę mam już w Ring of Elysium, ale trailer z wróbelkiem świetny 🙂