Podczas gali wręczania nagród z branży gier – The Game Awards 2018, twórcy ARK: Survival Evolved zapowiedzieli nowe pirackie MMO Atlas, które już za kilka dni udostępnione zostanie graczom na PC.

Atlas ma być iście sandboxowym MMO, gdzie gracze będą mogli zdobyć i podbić całe wyspy, zbudować i żeglować na stworzonych przez siebie galeonach, a następnie walczyć w wielkich bitwach morskich przeciwko innym graczom. Gra ta kosztować będzie 30$ i zadebiutuje na Steam już 13 grudnia, a na Xbox Preview na początku stycznia.

Zgodnie ze słowami twórców, świat Atlas jest 1200 razy większy od tego znanego z ARK: Survival Evolved i pomieścić może – zarówno na serwerach oficjalnych, jak i prywatnych, do 40.000 jednocześnie zalogowanych graczy!

Przygodę z Atlas rozpoczyna się od budowy własnego statku i rekrutacji załogi, wpierw złożonej z NPC, a wraz z upływem czasu także i z innych graczy.  To co jednak najważniejsze, to że wszystko jest do zgarnięcia: statki graczy, ich załoga, oswojone zwierząt, forty, ziemia i łupy. Jeśli coś można wziąć w swoje ręce, to znaczy, że można to sobie wziąć, ale trzeba się liczyć ze sprzeciwem właściciela.

Twórcy obiecali rozbudowany system walki wręcz oraz widok z pierwszej i trzeciej osoby. Prócz tego na graczy czekać będą smoki, hydry, krakeny i inne potwory oraz tajemnice do odkrycia.

Atlas zapowiada się bardzo ciekawie, chociaż muszę powiedzieć, że podchodzę do niego nieco ze sceptycyzmem. ARK: Survival Evolved do tej pory nie jest zoptymalizowany, a każde kolejne rozszerzenia wprowadza coraz więcej błędów, a to tylko kilkadziesiąt graczy na serwerze. Strach się bać, co będzie się działo przy 40.000.

Co ciekawe, to studio tworzące tę grę zwie się Grapeshot Games, ale prezentacja dokonana została przez Jesse Rapczaka i Jeremy Stieglitza znanych nam ze studia WildCard, które to jakiś czas temu zakupione zostało przez Snail Games. Czyżby Panowie ci założyli nowe studio?

No więc – zagracie w Atlas?

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułZagraj za darmo w Elder Scrolls Online
Następny artykułFortnite Battle Royale ujawnia Wystawę
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Selsi

ta gra wyglada jak spelnienie moich marzen z dziecinstwa,
a dam im te 30 euro na rozwoj gry 🙂

Kinya Turbgroszka

Selsi… ty żyjesz? 😀

Selsi

jeszcze jakos zyje, z 3 dzieci na glowie ciezko znalesc czas na granie
jak mam chwile to gramy razem na konsolach 🙂

UltrasWorldPL

Szykuje się znacznie lepsze Sea of Thieves. Ciekawe tylko czy silnik gry uciągnie tak dużą mapę i ilość graczy. W każdym razie mnie kupili 🙂