Były dyrektor kreatywny Electronic Arts, Patrick Söderlund, postanowił w końcu zaprezentować pierwsze materiały z gry, nad którą pracuje jego nowy zespół.

Założone kilka miesięcy temu Studio Embrak, w które zainwestował także Nexon, zatrudnia obecnie ponad 50 osób i rozpoczęło tworzenie prototypów dla swojej pierwszej gry. Na razie nie zdradzono jej tytułu, ale wiemy, iż ma to być kooperacyjna darmowa gra akcji w klimacie sci-fi, która opowiadać będzie o pokonywaniu pozornie niemożliwych wyzwań dzięki współpracy.

Tytuł ten powstaje na silniku Unreal 4, a by w pełni pokazać jego możliwości, przy jednoczesnym wykorzystaniu tworzonych przez studio autorskich technologii, zaprezentowano demo, na którym to zobaczyć możemy sporych rozmiarów obszar (256km2) z dynamiczna pogodą, oświetleniem i proceduralnie rozmieszczonymi obiektami. Co ciekawe, demo to stworzone zostało przez trzy osoby w trzy tygodnie.

W nadchodzących miesiącach studio Embrak planuje udostępnić więcej informacji na temat swojej pracy, a tymczasem możemy podziwiać kilka wczesnych prac koncepcyjnych tworzonej prze nie gry.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułFallout 76 dzieli się planami na 2019 rok, świętuje 100 dni
Następny artykułThe Division 2 umożliwi graczom zakładanie klanów