Nie wiem czy wiecie, ale od premiery Fallout 76 minęło już 100 dni! I właśnie z tej też okazji studio Bethesda nie tylko daje graczom darmową emotkę „Patrząc w przyszłość„, ale i ujawnia plany na 2019 rok.

Dzięki uwagom milionów graczy – grającym średnio po cztery godziny dziennie (!), twórcom udało się usunąć wiele problemów i exploitów, o ponad 300% poprawić wydajność serwerów, a także znacząco ulepszyć ten tytuł. Studio przyznało także, że zdaje sobie sprawę z trudnego startu, ale ma w planach ciężko pracować, by uczynić Fallout 76 jak najlepszą grą.

W związku tym ogłoszono nową bezpłatną zawartość na 2019 rok, która wprowadzona zostanie do Fallout 76 w trzech etapach: Dzikie Appalachy, Nuklearna Zima oraz Wastelanders.

Dzikie Appalachy to seria nowych zadań, funkcji, wydarzeń, systemów rzemieślniczych i nie tylko, które pojawiać się będą przez kilka tygodni, począwszy od 12 marca. Dzikie Appalachy zawierają:

  • Nowe zadania: Straszna strzyża! – Rusz z krypty na kryptydy, badając sekrety Appalachów w nowej serii zadań i starć, w których nareszcie dowiemy się, które potwory są prawdziwe, a które nie.
  • Nowe zadania: Zawsze wzwyż – Ruszaj w najgłębsze leśne ostępy z nowym wątkiem fabularnym o legendarnych skautach-pionierach. Zgarniaj odznaki za osiągnięcia, zdobywaj kolejne stopnie i zyskaj niezwykle użyteczny modyfikowany plecak.
  • Nowe funkcje: Legendarny handlarz i przetwarzanie – Znajdź tajemniczego dostawcę i wymień lub przetwórz niepotrzebne legendarne przedmioty na nowy legendarny sprzęt. Za każdą gwiazdkę na legendarnym przedmiocie, który przetwarzasz, zwiększasz swoje szanse na zyskanie legendarnej broni czy wymarzonego pancerza.
  • Nowe funkcje: C.A.M.P., dekoracje, sprzedaż pomiędzy graczami, funkcjonalny aparat fotograficzny – Używaj przedmiotów ze swojej skrytki, aby udekorować C.A.M.P. Konstruuj automaty, oznaczaj przedmioty na sprzedaż i kontynuuj przygody w Appalachach, robiąc szalone i przepiękne zdjęcia z użyciem nowego, funkcjonalnego aparatu fotograficznego. Automaty wszystko załatwią za ciebie, ty musisz jedynie przeliczyć zarobione kapsle.
  • Nowe funkcje: Warzenie i destylacja – Rozpocznij nowe zadanie i odkryj tajemnice zakazanego napoju, Nuka-bimbru. Zrób imprezę w swoim C.A.M.P. dzięki nowym systemom oraz recepturom warzenia i destylacji.
  • Nowe wydarzenie sezonowe: Parada Fasnacht – Odpędź Dziadka Zimę i przyspiesz nadejście wiosny podczas pradawnego święta Fasnacht! Dołącz do obchodów i zalicz to nowe, ograniczone czasowo wydarzenie, aby zdobyć niepowtarzalne nagrody w postaci fasnachtowych masek.
  • Nowy tryb gry: Przetrwanie – Ten zupełnie nowy tryb gry wprowadza rozgrywkę PvP o wyższą stawkę z mniejszą liczbą ograniczeń, lepszymi nagrodami i nowymi wyzwaniami. Do tego cała oryginalna zawartość z trybu przygody!

Lato przyniesie kolejną serię dużych aktualizacji Fallouta 76, między innymi dodatek Nuklearna Zima – zupełnie nowy sposób na grę, który zmieni zasady obowiązujące na pustkowiu.

  • Nowy tryb gry: Nuclear Winter – Zupełnie nowy sposób na grę w Fallouta 76, który całkowicie zmieni zasady obowiązujące na pustkowiu.
  • Nowe napady na krypty: Otwierają się krypty 96 i 94 – Dla naszych najbardziej doświadczonych graczy mamy możliwość sprawdzenia się w zupełnie nowych, grupowych napadach na krypty wysokiego poziomu.
  • Nowa funkcja: Legendarni gracze – Zupełnie nowy system prestiżu pozwoli graczom powyżej poziomu 50 stać się legendarnymi. Ich postacie będzie można zresetować i wyposażyć w zupełnie nowe, potężniejsze zdolności.

Z kolei na jesień zapowiedziano największe i najbardziej ambitne rozszerzenie do Fallout 76 – Wastelanders. Zawierać ono będzie nową główną serię zadań, nowe frakcje, nowe wydarzenia, nowe funkcje i jeszcze więcej niespodzianek.

I jak Wam się podobają te plany?

Poprzedni artykułConan Exiles: Już dzisiaj ruszamy z nowym polskim serwerem [PL] Turbogroszkowo Wyklęte!
Następny artykułEmbark: były dyrektor kreatywny EA tworzy nową grę sci-fi
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mr Robost

„Dzięki uwagom milionów graczy – grającym średnio po cztery godziny dziennie” – no dosłownie glebłem ze śmiechu 🙂 Doceniam poczucie humoru.

ghoulas

Słabo słabiutko. Nic na temat poprawy samych podstaw gry. Nie ma sie co oszukiwac dodawanie questów nie poprawi braków w podstawowych założeniach. Reset postaci i expienie od nowa to już zagrywka jak w koreainskich grindownikach. Kojarzy sie z brakiem pomysłu na endgame i ukrywaniem tego. Ja nie jestem zadowolony. Moze przejde misje i tyle bo mnie nie zachecili tymi planami do pwrotu.

ghoulas

Ja nie załapałem dowcipu 🙁