W The Division 2 po raz pierwszy pojawi się możliwość zakładania i zarządzania klanami z poziomu gry. Organizacje te zaprojektowano po to, by użytkownikom łatwo było znaleźć podobnych do siebie graczy, a zarządzanie nimi ma być intuicyjne i przyjemne.

Możliwość założenia klanu zostaje odblokowana bardzo wcześnie, a by klan mógł się rozwijać, musi mieć w swoich szeregach co najmniej czterech członków. Do klanu będzie mogło dołączyć maksymalnie 50 osób, z czterema postaciami na koncie.

Dzięki tablicy klanu, jego członkowie będą mogli być na bieżąco z działalnością i postępami w tej organizacji. Możliwość zostawiania wiadomości na tablicy pozwoli członkom na komunikowanie się ze sobą nawzajem, a dowódcy – na przypinanie ważnych wiadomości w celu skoordynowania działań klanu.

Dodatkowo każdy klan będzie miał dostęp do dwóch kanałów głosowych (maksymalnie 25 członków na kanał), dzięki czemu jego członkowie w dowolnej chwili będą mogli ze sobą porozmawiać, niezależnie od tego, gdzie są w grze i w czym się w niej obecnie zajmują.

DOŁĄCZANIE DO KLANU

Szukając klanu, gracze będą mieć do dyspozycji szereg opcji, dzięki którym znajdą organizację najbardziej odpowiadającą ich potrzebom lub stylowi rozgrywki:

 • Aktywności – Główna działalność klanu: PvE, PvP lub jedno i drugie.
 • Pora największej aktywności – Kiedy w ciągu doby klan jest najbardziej aktywny.
 • Atmosfera – Ogólna atmosfera klanu – wolisz zrelaksowany, wyluzowany klan; klan skupiający się na pewnych aspektach gry, czy może klan PvP, dla którego rywalizacja jest wszystkim?
 • Wymagany mikrofon – Czy klan wymaga mikrofonu, aby móc do niego dołączyć.
 • Język – Podstawowy język używany podczas rozmów w klanie.
 • Region – Region geograficzny, z którego pochodzą członkowie klanu.

ZARZĄDZANIE KLANEM

Jednym z pierwszym kroków przy zakładaniu klanu jest zaprojektowanie insygniów, stanowiących reprezentację wizualną klanu w The Division 2.

Nazwa klanu może mieć od 4 do 15 liter, a tag klanowy – widoczny dla wszystkich graczy – składa się z 3 wielkich liter.

Każdy z klanów może ustawić swój poziom prywatności, wybierając spośród trzech opcji:

 • Otwarty – Klan pojawia się w wynikach wyszukiwania i jest dostępny dla wszystkich graczy.
 • Tylko na zaproszenie – Klan pojawia się w wynikach wyszukiwania, ale wymagane jest wysłanie zgłoszenia, które zostanie rozpatrzone przez dowództwo klanu.
 • Prywatny – Klan prywatny nie pojawia się w wynikach wyszukiwania i można do niego dołączyć jedynie po otrzymaniu zaproszenia od dowództwa klanu.

Członkowie klanu podzieleni są na cztery rangi, co ułatwia organizację klanu i wprowadza prostotę w jego strukturze:

 • Dowódca – Dowódca klanu, który ma dostęp do wszystkich administracyjnych funkcji związanych z klanem.
 • Porucznik – Ranga oficerska. Porucznik może wysyłać zaproszenia, przeglądać zgłoszenia do klanu, awansować i degradować członków klanu, jak również moderować tablicę klanu.
 • Agent – Zaufany członek klanu, który może zapraszać potencjalnych rekrutów do klanu.
 • Rekrut – Rekrut to nowy członek klanu o ograniczonym dostępnie do funkcji administracyjnych związanych z klanem.

Przeglądając zgłoszenia graczy jako dowódca lub porucznik, można przyjrzeć się wszystkim postaciom osoby, która zgłasza się do klanu, w tym również sprawdzić ich wyposażenie.

POSTĘPY KLANU

Wszystkie działania w świecie gry podejmowane przez graczy i nagradzające ich punktami doświadczenia, oznaczają również zysk dla ich klanu w postaci KPD – Klanowych Punktów Doświadczenia.

Dzięki zdobywanemu KPD klan awansuje na kolejne poziomy – do maksymalnie 30-tego, a to oznacza dodatkowe korzyści oraz opcje kosmetyczne dla insygniów.

Wykonywanie cotygodniowych zadań oraz ulepszanie skrytki klanowej, przynoszą nagrody dla całego klanu, podzielone na trzy poziomy: brązowy, srebrny oraz złoty i uzależnione od zdobytej ilość KPD w danym tygodniu.

SIEDZIBA KLANU

Siedzibą klanu będzie wschodnie skrzydło Białego Domu, gdzie prócz spotkania innych członków klanu, znajdą się także zapasy oraz klanowy dostawca- NPC dostępny wyłącznie w tym skrzydle. Co ważne, w ramach rozwoju klanu i awansowania na wyższe poziomy, jakość oferowanych przez tego sprzedawcę przedmiotów będzie wzrastać.

W siedzibie będzie można także zobaczyć trzy osoby, które w danym tygodniu zarobiły dla klanu najwięcej KPD – dzięki czemu, najbardziej oddani członkowie, będą mogli liczyć na uznanie swoich kolegów.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułEmbark: były dyrektor kreatywny EA tworzy nową grę sci-fi
Następny artykułConan Exiles modernizuje Bezimienne Miasto, usuwa system głodu