Dzisiaj mija dwa lata od dnia, kiedy to PlayerUnknown’s Battlegrounds udostępniony zostao graczom na Steam. W tym czasie byliśmy świadkami gwałtownego wzrostu zainteresowania grami z gatunku Battle Royale, a sam PUBG pobił wiele rekordów na Steam, wliczając ten z ilością jednocześnie zalogowanych graczy.

Rok 2018 upłynął głównie na ulepszaniu rozgrywki oraz wprowadzaniu wielu ulepszeń w jakości życia. Prócz tego twórcy przywrócili rzadsze, ale bardziej stabilne i większe aktualizacje, a także dodali tryb treningowy oraz dwie nowe mapy: Sanhok oraz Vivendi.

W ubiegłym roku PUBG udostępniony też został na konsoli Xbox One oraz PlayStation 4, a do tego mocno rozwinięto aspekty esportowe, począwszy od organizacji wielu turniejów (PGI Berlin, Broadcaster Royale o inne), a skończywszy na profesjonalnych ligach na całym świecie.

W ramach podziękowań za ten wspólnie spędzony czas, ekipa PUBG Corp. udostępni użytkownikom specjalny darmowy element jubileuszowy w postaci skórki czapki z daszkiem, którą to będzie można odebrać w grze. Użytkownicy wersji na PC będą mogli to uczynić w dniach od 27 marca do 24 kwietnia, podczas gdy gracze konsolowi pomiędzy 9 kwietnia, a 7 maja.

Na 27 marca zapowiedziano także kolejną sporą aktualizację w PlayerUnknown’s Battlegrounds na PC, której pierwsza wersja dostępna jest już na serwerze testowym.

Nowa aktualizacja wprowadzi przepustkę Survivor 3: Wild Card, z 60 nowymi nagrodami do zdobycia. Do gry dodany zostanie nowy pistolet maszynowy MP5K, który będzie dostępny wyłącznie dla Vikendi. Prócz tego twórcy mają w planach wprowadzić zmiany w regulacji pojawiania się przedmiotów na Erangel oraz w działaniu broni, w tym karabinu szturmowego M16A4, który jest teraz bardziej wydajny i precyzyjny. Ponadto zmieni się funkcjonowanie pistoletu sygnałowego, dodane zostaną dźwięki szelestu, znacznie ulepszono wygląd interfejsu użytkownika oraz naprawionych będzie wiele błędów.

Więcej szczegółów na temat wprowadzanych zmian znajdziecie na forum.


Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such file or directory in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such device in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Fatal error: require(): Failed opening required '/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper/' (include_path='.:/:/usr/local/php73/lib/pear') in /wp-includes/comment-template.php on line 1554