Dzisiaj mija dwa lata od dnia, kiedy to PlayerUnknown’s Battlegrounds udostępniony zostao graczom na Steam. W tym czasie byliśmy świadkami gwałtownego wzrostu zainteresowania grami z gatunku Battle Royale, a sam PUBG pobił wiele rekordów na Steam, wliczając ten z ilością jednocześnie zalogowanych graczy.

Rok 2018 upłynął głównie na ulepszaniu rozgrywki oraz wprowadzaniu wielu ulepszeń w jakości życia. Prócz tego twórcy przywrócili rzadsze, ale bardziej stabilne i większe aktualizacje, a także dodali tryb treningowy oraz dwie nowe mapy: Sanhok oraz Vivendi.

W ubiegłym roku PUBG udostępniony też został na konsoli Xbox One oraz PlayStation 4, a do tego mocno rozwinięto aspekty esportowe, począwszy od organizacji wielu turniejów (PGI Berlin, Broadcaster Royale o inne), a skończywszy na profesjonalnych ligach na całym świecie.

W ramach podziękowań za ten wspólnie spędzony czas, ekipa PUBG Corp. udostępni użytkownikom specjalny darmowy element jubileuszowy w postaci skórki czapki z daszkiem, którą to będzie można odebrać w grze. Użytkownicy wersji na PC będą mogli to uczynić w dniach od 27 marca do 24 kwietnia, podczas gdy gracze konsolowi pomiędzy 9 kwietnia, a 7 maja.

Na 27 marca zapowiedziano także kolejną sporą aktualizację w PlayerUnknown’s Battlegrounds na PC, której pierwsza wersja dostępna jest już na serwerze testowym.

Nowa aktualizacja wprowadzi przepustkę Survivor 3: Wild Card, z 60 nowymi nagrodami do zdobycia. Do gry dodany zostanie nowy pistolet maszynowy MP5K, który będzie dostępny wyłącznie dla Vikendi. Prócz tego twórcy mają w planach wprowadzić zmiany w regulacji pojawiania się przedmiotów na Erangel oraz w działaniu broni, w tym karabinu szturmowego M16A4, który jest teraz bardziej wydajny i precyzyjny. Ponadto zmieni się funkcjonowanie pistoletu sygnałowego, dodane zostaną dźwięki szelestu, znacznie ulepszono wygląd interfejsu użytkownika oraz naprawionych będzie wiele błędów.

Więcej szczegółów na temat wprowadzanych zmian znajdziecie na forum.

Poprzedni artykułZ1 Battle Royale planuje zmienić Ranked Pro, dodaje rangi Master i Royalty do meczy solo
Następny artykułThe Elder Scrolls Online świętuje 25-lecie serii darmowym prologiem do Elsweyr
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
UltrasWorldPL

Gra która zapoczątkowała pewną rewolucję, moim zdaniem do dziś najlepszy przedstawiciel gatunku mimo wielu niedoskonałości. Niestety gry battleroyal poszły w kierunku, który niezbyt mi odpowiada (szybsza rozgrywka, więcej walki, a mniej lootowania, nastawienie na młodszego gracza nudzącego się gdy nie ma ciągłej akcji, bardziej kolorowa, bajkowa grafika, elementy futurystyczne) i właściwie dla kogoś takiego jak ja pozostaje PUBG oraz Ring of Elysium (ciekawie zapowiadający się Fear the Wolves okazał się niewypałem) i może Firestorm do Battlefiuelda mnie jeszcze zaciekawi. Bo te wszystkie Apexy, Fortnity, BO4 to nie dla mnie na dłuższą metę.