Po klęsce z survivalem Rokh, francuskie studio Darewise Entertainment tworzy inny rodzaj gry sieciowej i ma nadzieję, że przypadnie ona do gustu większej ilości osób. Project C jest gotowy do pierwszych pre-alpha testów i zaprasza graczy do współpracy.

Sci-fi Project C zapowiedziany został w zeszłym roku i zgodnie z zapowiedzią, tytuł ten udostępni graczom gigantyczny, nieprzerwanie istniejący i wrogi świat planety Corvus, który czekać będzie na odkrycie, podbój i dominację. Gra oferować ma jednorodny wirtualny świat, stale wzbogacany o kolejne rozdziały opowieści, zawierający w pełni symulowany ekosystem złożony ze stworzeń i zasobów, w którym wybory dokonywane przez graczy przynoszą skutek w postaci nieodwracalnych zmian.

Tyle, jeśli chodzi o plany, a obecnie wiemy iż gra ta powstaje na silniku Unreal 4 z wykorzystaniem platformy SpatialOS, dzięki czemu użytkownicy zwiedzać będą jeden wielki otwarty świat wypełniony kosmicznymi tajemnicami, dziwacznymi stworzeniami i naturalnymi surowcami. Zamiast podążać za stworzonym scenariuszem, produkcja ta zachęcać będzie graczy do ścisłej współpracy, by tworzyli klany oraz ekonomię.

W Project C nie będzie klas, a znalezione zasoby służyć będą do wytworzenia narzędzi, broni, a nawet pojazdów. Gromadzenie zasobów pomoże klanom w tworzeniu ich osad, a inni użytkownicy mogą stać się wrogami lub też osobami, z którymi prowadzona jest wymiana handlowa.

Z jednej strony mamy obietnicę klasycznego MMORPG wypełnionego misjami i wydarzeniami mającymi zachęcać graczy do współpracy, a z drugiej strony znajdziemy tutaj także dobrez nam znane elementy sandboksowe i survivalowe.

Już niedługo ruszą pierwsze pre-alpha testy i studio Darewise szuka pierwszych testerów. Jest jednak małe „ale”… Dostanie się do pierwszej fazy testowej nie będzie takie proste, gdyż związane jest z wypełnieniem ankiety, a po ewentualnym przejściu do kolejnego etapu, 10 minutową rozmową z jednym z projektantów.

Jeśli zainteresował Was ten tytuł i chcielibyście spróbować swoich szans w dostaniu się do pre-alpha testów, to po rejestracji na oficjalnej stronie, zostanie Wam ona przesłana na maila. A wszystkim innym pozostaje czekanie na więcej informacji dotyczących tego projektu.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułFallout 76: Jak Owcasquatch i aparat ProSnap Delux zmusiły mnie do założenia pancerza wspomaganego
Następny artykułCitadel: Forged with Fire dodaje dynamiczne efekty pogodowe i poziomy mistrzowskie
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aniol

Zapowiada się ciekawie… tylko ile gier się tak zapowiadało i haniebnie skończyło. No ale trza dać szanse. Ankieta odhaczona, ale ta rozmowa… z moim english 😛

ghoulas

Jak wyjdzie i bedzie miał 25% tego co obiecują to bedzie warto pograć.