Fani Final Fantasy XIV otrzymali dzisiaj wiele nowych informacji związanych z najnowszym dodatkiem Endwalker. Nie tylko ogłoszono datę premiery, ale i zapowiedziano nową klasę, rasę, regiony, instancje grupowe, rajdy i wiele innych rzeczy.

Endwalker będzie czwartym dodatkiem do Final Fantasy XIV i zadebiutuje już 23 listopada. Osoby, które zdecydują się na zakup tego rozszerzenia w przedsprzedaży otrzymają dostęp do nowej zawartości już 19 listopada. Podstawowa wersja Endwalker kosztować będzie 45 Euro, podczas wersja kolekcjonerska 140 Euro i znajdą się w niej między innymi takie rzeczy jak nowy wierzchowiec Arion, kosa oraz minion.

NOWE KLASY

W ciekawy sposób ekipa Final Fantasy XIV zapowiedziała kolejna klasę do tej gry. Zrobił to osobiście producent Naoki Yoshida, który pojawił się na scenie ubrany na czarno i z kosą na ramieniu.

Już kilka miesięcy temu ujawniono nową klasę leczącą – Sage, ale okazuje się, że to nie wszystko. Wraz z premierą Endwalker do gry zawita także Reaper (Żniwiarz), klasa zadająca obrażenia w zwarciu przywołująca mrocznego avatara, który pomaga w walce.

Dragoon podzieli się swoim wyposażeniem ze Żniwiarzem, który rozpocznie swój żywot na poziomie 70. Misję startowa rozpoczynać się będzie w Ul’dah.

NOWE REGIONY

Nowy zwiastun FFXIV: Endwalker ujawnił także, że gracze udadzą się do Sharlayan, miasta uczonych, które dość często wspominane jest w tej grze. Old Sharlayan będzie głównym miejscem społecznościowym tego dodatku.

Prócz tego gracze odwiedzą nowe regiony Labyrinthos i Thavnair, miasta Radz-At-Han oraz Garlemand, a także udadzą się na księżyc do Mare Lamentorum. W kolejnych aktualizacjach dodany zostanie także nowy region na podniebnych wyspach.

NOWE RASY

Wraz z premierą Endwalker do gry zawita także męska wersja Viera. W późniejszym czasie dodane także zostaną żeńskie Hrothgar.

NOWE INSTANCJE GRUPOWE

Nowe regiony to nie wszystko. Gracze FFXIV otrzymają także nowe instancje grupowe. Jeden z nich zainspirowany został Tower of Zot z FFIV, kolejny Garleańskim dworcem kolejowym, a w trzecim dostrzeżemy elementy Amaurot.

NOWY RAJD

W grze pojawi się także nowy rajd dla 24 osób – Myths of Realm, w którym gracze będą zgłębiać wiedzę i historię Eorzei związane z Dwunastką.

INNE

Gracze FFXIV otrzymają także dostęp do nowego plemienia, która zamieszkuje księżyc – Loporrit, a także nowych wyzwań w postaci bossów, takich jak chociażby trzy Siostry Magus z FFIV.

Jak widzicie Square Enix ujawnił sporo nowości, a to z pewnością nie koniec. Jutro kolejny dzień Digital Fan Festival dla graczy Final Fantasy XIV i mam nadzieję, że developerzy zaprezentują nam rozgrywkę na tajemniczej wyspie Sanctuary.

Poprzedni artykułNew World testuje sklep premium, fani wkurzeni
Następny artykułThe Division Heartland będzie survivalem z dwoma trybami