Wrzesień zapowiada się bardzo interesująco… Studio Bungie potwierdziło informacje o przejściu Destiny 2 na model biznesowy Free-to-Play [Twitch.tv], a do tego w końcu oficjalne przyznało, iż gra ta zalicza się do gatunku MMO! To oznacza, że w przyszłości możemy liczyć na rozwijanie funkcji społecznościowych.

Bezpłatna wersja Destiny 2 nazywać się będzie New Light i udostępniona zostanie 17 września, w tym samym dniu, na który zapowiedziana została premiera najnowszego dodatku: Shadowkeep.

Destiny 2: New Light zawierać będzie podstawową wersję gry wraz z kampanią Czerwona Wojna i rajdy Leviathan, a także całą zawartość rozszerzeń Klątwa Ozyrysa i StrategOS. Znajdzie się w niej także tryb Gambit, wszystkie Strike (kooperacyjne instancje dla trzech osób), mapa PvP Crucible, dostęp do wszystkich głównych lokacji, wliczając w to Śniące Miasto oraz Splątany Brzeg z rozszerzenia Porzuceni, a także nową lokację początkową, która pojawi zostanie wraz z dodatkiem Shadowkeep.

Oczywiście Destiny 2: New Light nie da graczom darmowego dostępu do wszystkiego. Podczas gdy bez przeszkód będzie można zwiedzać Śniące Miasto i uczestniczyć w publicznych wydarzeniach, to by móc zapoznać się kampanią fabularną, wziąć udział w rajdzie Ostatnie Życzenie, odwiedzić Czarną Zbrojownię, czy też sprawdzić swoje siły w Menażerii, trzeba będzie zakupić dodatek Porzuceni.

To nie koniec sensacyjnych informacji dotyczących Destiny 2.

Studio Bungie pinformowało także, iż Destiny 2 opuszcza Battle.net i znajdzie swój nowy dom na Steam. Dotychczasowi użytkownicy będą mogli przenieść cały swój dotychczasowy postęp, wliczając w to postacie i ich postępy, a także dostęp do rozszerzeń. Informacja o dacie rozpoczęcia przeniesienia kont podana zostanie w niedalekiej przyszłości.

Ponadto twórcy położą w przyszłości większy nacisk na aspekt PvP – wliczając w to w powrót ulubionych trybów z jedynki, oraz wprowadzą nowy system pancerzy z podwójnymi statystykami i różnymi modyfikacjami, dzięki czemu gracze będą mieć więcej możliwości przy tworzeniu swojego wyposażenia.

Nowa wersja Destiny 2 zadebiutuje także na Google Stadia, otrzyma funkcję cross-save pozwalającą na zapamiętanie postępów ze wszystkich platform, a do tego żadna z platform nie będzie miała zawartości tworzonej na wyłączność.

Trzeba przyznać, że po tych zmianach Destiny 2: New Light ma szansę przyciągnąć sporą rzeszę graczy, a premiera na Steam z pewnością w tym pomoże.

No i co sądzicie o tych zmianach? Nie wiem jak Wy, ale ja może w końcu wypróbuję ten tytuł – jakoś nie jestem fanem Battle.net.

PRZEZTwitch
ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułSubnautica: Below Zero dodaje uroczego robo-pingiwna, nowe biomy i stworzenia
Następny artykułStarbase pokazuje statki kosmiczne, zdradza plany dotyczące modelu biznesowego