Zaledwie kilka miesięcy temu ruszył wczesny dostęp do Subnautica: Below Zero, a twórcy tego cudnego survivala zdążyli w między czasie dodać mnóstwo nowości: biomy, stworzenia – zarówno te słodkie, jak i drapieżców, podwodnego Seatrucka do eksploracji, skuter Shadowfox i wiele innych rzeczy.

Najnowsza aktualizacja dodała natomiast coś, czego się kompletnie nie spodziewałam: uroczego pingwina robota – Penglinga, który w trybie eksploracji umożliwia robienie zdjęć naszej postaci, zdalne badanie fauny, czy też zbieranie surowców.

Ponadto Subnautica: Below Zero powiększyła się o nowy piękny biom w postaci skamieniałego lasu, który jest także domem dla jednego z najbardziej onieśmielających stworzeń w tej grze – Vent Garden. Ta wielka bestia należąca do mocarnych lewiatanów, jest gigantem o łagodnym usposobieniu, a jednocześnie domem dla kilku innych stworzeń.

Prócz tego do gry dodano moduł do teleportacji, który można zainstalować w Seatruck, a także w okolicach starożytnych obelisków, hipnotyzujące nieagresywne stworzenia Lilly Paddlers, gwałtowne efekty pogodowe oraz efekt spadku temperatury ciała, z którym walczy się za pomocą gorącej kawy, rozgrzewającego żelu lub też stojąc w pobliżu termicznej lilii.

Osoby zainteresowane Subnautica: Below Zero jeszcze przez kilka dni mogą skorzystać z epickiej obniżki na Epic Games Store i zakupić ją w cenie 32PLN.

Poprzedni artykułH1Z1 na PS4 rusza z kolejnym sezonem, dodaje nowe tryby Arcade
Następny artykułDestiny 2 przechodzi na model Free-to-Play, zapowiada dodatek Shadowkeep