Last Oasis to survivalowe MMO, którego akcja osadzona została w postapokaliptycznej przyszłości, zaraz po tym gdy katastroficzne wydarzenie wstrzymało obroty Ziemi i zniszczyło księżyc, przez co Ziemia podzielona została na dwa ekstremalne środowiska. Jedynym obszarem nadającym się do zamieszkania jest strefa Półmroku znajdująca się pomiędzy nimi.

Podczas tegorocznych tragów E3, wrocławskie studio Donkey Crew pokazało nowy zwiastun Last Oasis i trzeba powiedzieć, że z jednej strony on zachwyca, a z drugiej budzi moje obawy. Ponadto twórcy ujawnili datę premiery na Steam: 3 września 2019.

Wszyscy przyszli użytkownicy Last Oasis mieszkać będą w dziwacznych, tworzonych i wiecznie ulepszanych machinach, poruszających się po świecie na drewnianych nogach. A wszystko to po to, by uciec przed słońcem, które nieubłaganie pali wszystko na swej drodze.

Nowy zwiastun pokazuje w jaki sposób gracze będą walczyć o przeżycie w strefie Półmroku, znajdującej się pomiędzy spalonymi lub skutymi lodem pustkowiach. Zbieractwo, piractwo, rabunki, walka, a także wymiana pomiędzy graczami ma być na porządku dziennym.

I o ile założenia są fajne, to nie oszukujmy się – mentalność wielu dzisiejszych fanów PvP nieco się zmieniła przez ostatnie lata. Jeśli twórcy nie dodadzą jakichś zabezpieczeń oraz konsekwencji pewnych czynów, to cienko to widzę. Wbrew pozorom atak i śmierć podczas zbierania surowców może być zabawna na zwiastunie, ale z pewnością nie jest w grze.

Z niecierpliwością czekam na informacje na temat dostępności serwerów PvE w Last Oasis dla fanów eksploracji i spokojnej rozgrywki. Coraz więcej twórców survivali decyduje się na dodanie takowych serwerów, tyle że często jest to zbyt późna decyzja.

Poprzedni artykułARK: Survival Evolved powiększa świat o darmową mapę Valguero
Następny artykułGhost Recon Wildlands: Piękny świat, szybkie pojazdy i lamy…