Po kilku opóźnieniach, Last Oasis zadebiutuje w końcu doczeka się premiery we wczesnym dostępie na Steam. Tytuł ten tworzony jest przez polskie studio Donkey Crew, założone przez ekipę zagorzałych modderów ze społeczności Mount and Blade.

Last Oasis to survivalowo-wędrowne MMO, w którym Ziemia przestała się obracać wokół własnej osi, a ostatni ocalali ludzie muszą wygrać wyścig ze śmiercionośnym słońcem.

Ten ogromny, otwarty świat usiany jest wieloma połączonymi ze sobą oazami, z których każda zajmuje obszar ponad 100 km2. Potencjalnie mogą ich istnieć nawet tysiące, gdyż ich liczba automatycznie dostosowuje się do ilości graczy biorących udział w rozgrywce.

W oazach, jedni gracze zatrzymają się tylko po to, żeby uzupełnić zapas wody, podczas gdy inni osiedlą się na dłużej. Ostatecznie jednak wszyscy będą musieli ruszyć dalej na wschód, by uciec przed nadciągającym, zabójczym słońcem.

Użytkownicy będą przemierzać świat na drewnianych, napędzanych siłą wiatru maszynach wędrownych, zwanych Walkerami. Są to mobilne bazy, które mogą służyć do różnych celów: szybkiego podróżowania, walki, transportu oraz zbierania zasobów, i które można będzie dowolnie modyfikować.

Niestety, na ten moment Last Oasis skierowany jest głównie do fanów rozgrywek PvP. A szkoda, bo pomysł jest ciekawy i jestem przekonana, że zarówno ja, jak i inni zwolennicy PvE, z przyjemnością by pozwiedzali ten świat.

Premiera Last Oasis we wczesnym dostępie na Steam zapowiedziana została na 26 marca.

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułThe Division 2: Nowy Jork zachwyca, a przeciwnicy są wyzwaniem
Następny artykułScum dodaje nowe zabójcze zombiaki
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

Jak wyjdą z wczesnego dostępu to sie pomysli.