Ciekawe czasy czekają na użytkowników gier należących do studia Daybreak Game. Z najnowszych informacji wynika, że już niedługo studio to może podzielić się na kilka mniejszych.

Jak zauważył jeden z użytkowników Twittera, 12 czerwca studio Daybreak Games  zarejestrowało znaki towarowe dla dwóch nowych podmiotów: „Darkpaw Games” oraz „Roque Planet Games„. W obu przypadkach w opisie podano, iż podmioty te będą zajmować się „oprogramowaniem gier komputerowych i gier wideo, obsługa gier dla wielu graczy, oprogramowaniem do pobrania w czasie rzeczywistym dla wielu graczy przeznaczonym do celów rozrywkowych„.

Co ciekawe, to nazwy obu tych podmiotów ściśle związane są z historią gier studia Daybreak Game. Darkpaw Games nawiązuje do słynnego NPC z EverQuest – Fippy Darkpaw, podczas gdy Roque Planet do serii PlanetSide.

Czyżby to szansa na odbudowanie pogarszającej się w ostatnich latach reputacji tego studia? Albo może powiększenie dystansu pomiędzy rosyjskim kapitałem, tak by toczące się w USA śledztwa nie mogły zagrozić firmie? A może po prostu próba dofinansowania studia sprzedażą części udziałów w firmach zajmujących się poszczególnymi franczyzami?

Na te odpowiedzi będziemy musieli poczekać i jestem przekonana, że oficjalne informacje na temat ewentualnego podziału usłyszymy w pewien piątkowy wieczór, kiedy uwaga większości osób skupiona jest na czymś innym…

Dajcie znać co o tym sądzicie.

Poprzedni artykułThe Elder Scrolls Online: jestem łotrem i dobrze na tym wychodzę
Następny artykułThe Division 2: Podano datę premiery oraz zawartość Epizodu 1 – Przedmieścia D.C.: Ekspedycje
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

W spółce o najgorszej kondycji finansowej zostawią wszystkie nie przynoszące zysku projekty i z czystym sercem ja zamkną zostawiając tylko to co daje jakąkolwiek kasę. They Break Games już dawno u mnie na przegranej pozycji jest i nie zaufam im juz ponownie nieważne jak bardzo zmienią nazwe.