The Cycle z pewnością może przypaść do gustu osobom lubiącym rozgrywkę PvPvE, gdyż w pomysłowy sposób łączy w sobie battle royale, jak i dynamiczną rozgrywkę PVE. Od kilkunastu dni grę można testować za darmo na Epic Games Store, a devsi co chwilę ją ulepszają i wprowadzają kolejne nowości.

W ostatnim czasie do gry ponownie zawitały pojazdy, tym razem jednak w nieco bardziej zaawansowanym stanie niż ich pierwsze wersje. Devsi zdradzili, że pojazdy nie są nadużywane – średnia przejażdżka trwa około 20 sekund, co jest bardzo dobra informacją, gdyż gdyby wszyscy używali pojazdów cały czas to mogłoby to drastycznie zmienić rozgrywkę. W tej chwili służą one głównie do przemieszczania, ale w przyszłości pojazdy będą zadawać obrażenia innym graczom, z którymi wejdą w kolizję.

Do The Cycle zawitała także pierwsza wersja trybu Duo. Nie jest on klasycznym trybem, a raczej paktem zawieranym z innym graczem jeszcze przed rozgrywką, ale w zależności od opinii graczy, wersja klasyczna może zostać dodana w przyszłości.

W niedługim czasie studio Yager ma w planach dodać także kontrakty Bounty. To nieco ryzykowna funkcja, gdyż nastawia wszystkich graczy przeciwko jednemu, za głowę którego właśnie wyznaczono nagrodę. Bounty jednak nie będzie przypadkowe. Obliczane ono będzie na podstawie zainteresowania danego gracza PvP, więc gdy tylko ataki na innych użytkowników przekroczą jakiś określony próg, to pojawi się kontrakt nagradzający za jego eliminację.

Prócz tego developerzy ponownie ulepszyli AI przeciwników, a także pracują nad dodaniem kolejnych. W grze pojawią się między innymi droidy, które zachowywać się mają w inny sposób niż stworzenia zamieszkujące obecnie Fortunę III.

The Cycle jest obecnie w trakcie otwartych alfa testów, więc wszyscy zainteresowani mogą wypróbować ten tytuł za darmo. Natomiast osoby pragnące wesprzeć rozwój tej produkcji, mogą zakupić jeden z pakietów fundatorów.

Poprzedni artykułThe Division 2: Czym są Ekspedycje, czyli o tym co nas czeka na Uniwersytecie Kenly’ego
Następny artykułThe Division 2 udostępnia Epizod 1: Ekspedycje, nowe misje i wielkie zmiany w umiejętnościach