Ekspedycje to nowe wydarzenia w The Division 2, które zabiorą nas w dotąd niezbadane rejony położone wokół Waszyngtonu, gdzie odkrywać będziemy nowe elementy fabuły i rozgrywki. Pierwsza z nich zadebiutuje wraz z najbliższą aktualizacją: Konwój.

Podczas tych unikalnych misji znajdziemy niepowtarzalne wyzwania oraz treści niedostępne nigdzie indziej: nowe przedmioty do zbierania – wliczając w to dzienniki audio i zawieszki na plecaki, pokoje wypełnione skarbami, liczne łamigłówki, a nawet bossowie z niepowtarzalnymi mechanikami walki.

Na Ekspedycję składać się będą trzy obszary, z których każdy utrzymany jest w innym klimacie i tonacji. Będą one odblokowywane kolejno co tydzień. Ukończenie wszystkich trzech rejonów odblokuje dostęp do specjalnego skarbca, w którym znaleźć będzie można bardzo atrakcyjne nagrody – w tym egzotyczny karabin Diamondback.

The Division 2: Lista zmian i nowości w aktualizacji TU5 i Epizod 1

Pierwszą Ekspedycją, która zadebiutuje już we wtorek (23 lipca) będzie Konwój i rozwiązywać w niej będziemy zagadkę związaną z zaginionym na terenie Uniwersytetu Kenly’ego konwojem JTF. Obszar ten podzielony został na trzy rejony:

 • Biblioteka Uniwersytetu Kenly’ego – Wygnańcy przejęli budynek Uniwersytetu Kenly’ego i gromadzą w nim zaopatrzenie zrabowane z konwoju JTF. Przyjrzyj się działalności Wygnańców, a następnie oszacuj i wyeliminuj taktyczne zagrożenie.
  • Nagroda: naszywka K, materiały rzemieślnicze i zaopatrzenie SHD.
  • Dostęp 23 lipca dla osób posiadających Przepustkę Sezonową na Rok 1 i 30 lipca dla wszystkich graczy.
 • Stacja Metra Kenly – Wygnańcy przejęli stację metra oraz stacje uzdatniania wody pod Uniwersytetem. Pokrzyżuj ich plany.
  • Nagroda: naszywka Błękitne Barwy Kenly’ego, materiały rzemieślnicze, SHD.
  • Dostęp 30 lipca dla wszystkich graczy.
 • Stowarzyszenie Studentów Uniwersytetu Kenly’ego
  • Dostęp dla wszystkich od 6 sierpnia.

By móc udać się w rejon Ekspedycji, należy odwiedzić pilota helikoptera, którego znajdziemy obok Białego Domu.

No dobrze, a teraz przypatrzmy się czym różnić się będą Ekspedycje od tych misji, które obecnie są dostępne w The Division 2. Zanim jednak to zrobimy, odpowiedzcie sobie na nastepujące pytania:

 • Czy samodzielnie ukończyliście wszystkie Skażone Strefy w The Division 2, które są strefami bez walki, ale trzeba w nich rozwiązywać łamigłówki?
 • Czy podczas wykonywania misji otwieracie zamknięte pomieszczenia wypełnione skrzynkami z łupami, nawet jeśli wymaga to troszkę biegania za kablami prowadzącymi do skrzynek z bezpiecznikami, czy też poszukiwania karty dostępu lub hasła?
 • Czy zwracacie uwagę na otoczenie?

Jeśli odpowiedzieliście na te pytania NIE, to Ekspedycje mogą Was nie zainteresować, ale znając życie to i tak je zrobicie, by zebrać przedmioty kosmetyczne.

Ekspedycje to mieszanka łamigłowek, walki z przeciwnikami i obserwacji otoczenia. Wasza minimapa pokazuje jedynie z której strony nadciąga niebezpieczeństwo, a układ pomieszczeń należy zapamiętać lub też kojarzyć. W Bibliotece pomaga w tym kolorystyka pomieszczeń i legendy z wypisanymi działami, które znajdziecie przy wejściach, klatkach schodowych i innych ważnych punktach. Natomiast znajdujący się pod metrem labirynt korytarzy technicznych, znajdziecie naszkicowany na niektórych ścianach.

To nie wszystko, bo by móc dostać się do wielu pomieszczeń, należy rozwiązać zagadki z tym związane – wiecie: podążanie za kablami, naciskanie przycisków w odpowiedniej kolejności, szukanie dostępu do otworzenia drzwi poprzez strzał w skrzynkę bezpieczników, itd.

The Division 2 : aktualizacja TU5 doda dwie nowe misje główne

Dodajcie do tego przeciwników, którzy ciągle Wam przeszkadzają, wliczając w to na przykład odkręcanie zaworów podczas gdy muszą być zamknięte, podkładanie ładunków wybuchowych, które trzeba szybko rozbrajać, itd.

Ekspedycje z pewnością nie przypadną do gustu osobom, które lubią podążać narzuconą przez twórców ścieżką, co jakiś czas tylko zatrzymując się w jakimś pomieszczeniu by walczyć z bossem lub też kolejnymi falami przeciwników.

W tym miejscu nie ma ograniczeń co do dostępu do budynków. Do dyspozycji graczy oddana zostaje cała Biblioteka, czy też Stacja Metra, więc to my musimy zdecydować gdzie chcemy iść i nie zgubić się po drodze. Koniec z zawalonymi ścianami, czy też stertami mebli uniemożliwiającymi nam przejście – jedyne co nas tutaj może zatrzymać to kolejne łamigłówki do rozwiązania.

The Division 2: Harmonogram dostępu do Epizod 1 i aktualizacji TU5

By jednak gracze się nie zgubili aż tak bardzo, to przed wejściem do każdego rejonu obowiązkowo należy aktywować znajdujące się tam Echo. To właśnie w tym miejscu wybieramy jedno ze śledztw, które chcemy przeprowadzić, więc ISAK delikatnie nam podpowiada co należy wykonać. Jednak rozwiązanie musimy znaleźć sami.

W każdym z trzech rejonów Ekspedycji do przeprowadzenia są trzy śledztwa (łącznie dziewięć). Dopiero po zbadaniu wszystkich trzech wskazówek/ tajemnic w danym rejonie, otrzymujemy nagrodę końcową.

Wraz z aktualizacją TU5 do The Division 2, otrzymamy jedynie dostęp do fabularnych wersji Ekspedycji. W założeniach twórców było dodanie jeszcze specjalnych poziomów mistrzowskich, gdzie ilość oraz jakość nagród zależałaby od ilości wyzwań, jakie wykonali gracze w określonym czasie. Niestety funkcja ta nie działała prawidłowo na serwerze testowym, więc ostatecznie opóźniono jej wprowadzenie.

The Division 2: Nowy system Shepherd

Poniżej kilka zdjęć z Uniwersytetu Kenly’ego, które wykonałam na serwerze testowym.

Jak macie jakieś pytania, to chętnie na nie odpowiem.

Poprzedni artykułOutpost Zero: bazy piratów, latające statki i darmowy tydzień
Następny artykułThe Cycle nie przerywa otwartych alfa testów, dodaje pojazdy i tryb Duo