W trakcie sobotnie konferencji studio Pearl Abyss, twórcy Black Desert Online, zapowiedziało multum zmian i nowości, jakie wprowadzone zostaną do gry jeszcze tej zimy. Jedną z ujawnionych nowości jest Shadow Arena, czyli tryb Battle Royale dla tej gry.

W nowym trybie do walki stanie 50 graczy i standardowo – zwycięzca może być tylko jeden. W pierwszej kolejności Shadow Arena trafi na serwery koreańskie, a dopiero po jakimś czasie, do zachodniej wersji gry.

Słowem kluczowym dla tego trybu jest „przetrwanie”. Walcz z przeciwnikami na obszarze ograniczonym Mroczna Mgłą i przeżyj by wygrać. Nie możesz zaufać nikomu i musisz polegać wyłącznie na sobie.

W Shadow Arena każdy gracz rozpocznie swoją przygodą jako Black Spirit i mięc będzie tylko ograniczoną ilość czasu, by znaleźć i posiąść ciało bohatera. Ciało trzeba znaleźć jak najszybciej, gdyż im dłużej przebywa się w tym świecie jako Black Spirit, tym więcej punktów życia się traci.

Po wyborze bohatera, nie będzie można go już zmienić. Warto pamiętać także o tym, że postać ta będzie zupełnie nowa i posiadać będzie jedynie podstawową broń oraz umiejętności.

Lepsze wyposażenie, umiejętności i przedmioty konsumpcyjne będzie można zdobyć ze skrzyń poukrywanych na mapie, a także z pokonanych przeciwników SI.

Wraz  z upływem czasu przeciwnicy SI będą coraz silniejsi, a do tego co jakiś czas na mapie pojawia się bossy, po zabiciu których otrzyma się najlepsze wyposażenie.

Jednakże najszybszym, ale zarazem najniebezpieczniejszym sposobem by wzmocnić swoją postać w Shadow Arena, będzie zabijanie innych ocalałych (graczy). W momencie ich śmierci, wszystko co ta postać dotychczas zdobyła, zmienia właściciela.

Wskazówki dotyczące przetrwania w Shadow Arena:

  • Będąc duchem można latać (spacja). Prędkość w tym trybie jest bardzo ważna, więc szukajcie Czarnych Kul!
  • Większa szansa na zdobycie zwojów umiejętności i przedmiotów konsumpcyjnych jest ze skrzyń, wyposażenia natomiast z pokonanych potworów.
  • Wraz z upływem czasy potwory stają się coraz silniejsze i nagradzają coraz lepszym wyposażeniem.
  • Możesz zwiększyć swoje szanse na przetrwanie przemierzając mapę, gdyż istnieje większe prawdopodobieństwo, że przy Czarnych Kulach spotkacie innych ocalałych.
  • Skrzynie, które można zniszczyć mają specjalny efekt wizualny (niebieska obwódka).
  • Pokonanie potwora-bossa gwarantuje otrzymanie przedmiotu na poziomie złotym.

I co sądzicie o trybie Battle Royale w Black Desert Online?

Poprzedni artykułFallout 76: Hejterzy będą hejtować, a ja spokojnie zwiedzam Wirginię Zachodnią
Następny artykułDaybreak Games pracuje nad kolejną grą w uniwersum PlanetSide