PlanetSide Arena, kolejna strzelanka studia Daybreak Games, miała pierwotnie zadebiutować w styczniu 2019, jednak jej premiera została przełożona na marzec. Po rozczarowujących beta testach i zaskakująco dobrym debiucie Apex Legends, studio ponownie opóźniło premierę – tym razem na lato 2019.

I oto zbliżamy się do końca lata i w końcu poznaliśmy datę premiery PlanetSide Arena na Steam Early Access: 19 września.

Na starcie gry użytkownicy otrzymają dostęp do trzech klas: Inżynier, Szturmowiec i Medyk, a także do dwóch trybów obejmujących drużyny dwunasto- oraz trzyosobowe. Do walki o zwycięstwo stanie nawet trzystu graczy!

Przez kolejny rok twórcy będą eksperymentować i wprowadzać nowe sposoby prowadzenia wojen planetarnych, dodając między innymi nowe tryby (w tym solo), pojazdy, bronie, klasy oraz eventy, wliczając w to Massive Clash – tryb wspierający walkę do 1000 graczy na mapie (przecież to PlanetSide 2?!).

To co jednak ma wyróżniać  PlanetSide Arena od innych battle royale dostępnych na rynku, to unikalny system loadout.

W typowych grach tego gatunku, gracze zrzucani są na mapę i przez pierwsze minuty zajmują się głównie znalezieniem broni, tak by móc się obronić. W PlanetSide Arena gracze wybiorą klasę oraz bronie z których będą chcieli korzystać podczas walki. Podczas meczu bronie te będzie można ulepszać, a do tego będzie można znaleźć także inne, mocniejsze ze specjalnych zrzutów i pokonanych przeciwników.

Dodatkowo, każdy gracz rozpoczyna mecz z własnym pojazdem oraz plecakiem odrzutowym, co z pewnością może okazać się przydatne podczas przemieszczania się po Auraxis.

I teraz cena. Podczas gdy zdecydowana większość gier battle royale udostępniana jest jako tytuły Free-to-Play, studio Daybreak Games zdecydowało się w tej chwili na model Buy-to-Play.

Standardowa edycja PlanetSide Arena kosztować będzie 20 Euro i obejmuje dostęp do gry, skrzynki z losowymi nagrodami oraz ekskluzywny baner Alpha Strike.

Pakiet PlanetSide Arena: Legendary Edition kosztować będzie 50 Euro. Osoby, które zdecydują się na zakup otrzymają dostęp do gry, baner, jeszcze więcej skrzynek, unikalną skórkę dla M-20 Tempest oraz skórki Alpha Strike dla Szturmowca, Inżyniera i Medyka. Prócz tego znaleźć w nim będzie można także dodatkowy klucz dostępu do gry, który można podarować znajomemu.

Nie wiem dlaczego, ale jakoś cienko to widzę. Jestem ciekawa, kto z Was drodzy czytelnicy ma w planach zakupić i wypróbować PlanetSide Arena, podczas gdy w PlanetSide 2 można zagrać za darmo?

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułCitadel: Forged with Fire pokazuje jak działa system tworzenia zaklęć
Następny artykułOMNI to MMOSSL z wielkim otwartym światem wypełnionym potworami