Rok temu ruszył wczesny dostęp do survivala Scum na Steam i chyba nikt wówczas nie spodziewał się, że gra ta może przyciągnąć aż tylu użytkowników. No cóż, wygląda na to, że nagość i konieczność załatwiania potrzeb fizjologicznych sprzedaje się w miarę dobrze.

Jednak muszę przyznać studiu Gamepires jedno: nie oszołomił ich ówczesny sukces i regularnie jak w zegarku wprowadzali do gry kolejne nowości, czym podbili sobie serca wielu fanów. Jako, że świętujemy rocznicę debiutu na Steam Early Access, to nie ma co się dziwić, że wielkość wczorajszej aktualizacji wręcz zwala z nóg.

Oczywiście by móc świętować pierwsze urodziny należy się do tego porządnie przygotować. W tym celu gracze mogą stworzyć torty, fikuśne napoje, ognie sztuczne, a nawet znaleźć AK47 ze specjalną urodzinową skórką.

Fani budowania baz także będą zadowoleni. System ten został dodany do gry całkiem niedawno, ale jest stopniowo ulepszany. Od wczoraj gracze mogą wybudować dwie nowe szopy, a także stworzyć multum nowych przydatnych przedmiotów wyposażenia wnętrz – trzeba jednak pamiętać, że część z nich zadaje obrażenia.

Także pojazdy doczekały się usprawnień. Nie tylko dodano widok z pierwszej osoby oraz światła, ale w świecie pojawił się nowy seksowny czterokołowiec: traktor.

Nie zapomniano także o przedmiotach kosmetycznych dla postaci. Fanów utworu YMCA ucieszy z pewnością informacja o dodaniu seksownych krótkich spodenek oraz kasków budowlanych. Reszta graczy zadowolić się musi standardowymi hełmami wojskowymi oraz chustami arafatkami w różnych kolorach. Osoby preferujące anonimowość mogą natomiast znaleźć w grze maskę Guya Fawkesa.

Ponadto do Scum dodano funkcję wiązania przeciwników. Związana postać ma limitowany zakres ruchów, nie może korzystać z mapy i otworzyć okna wyposażenia, a próba wylogowania się z gry powoduje, że postać jest bezbronna przez dłuższy czas. By się uwolnić, można próbować poluzować więzy lub też popełnić samobójstwo rozbijając swój chip, co zakończy się małym wybuchem i zada obrażenia postaciom znajdującym się w pobliżu.

Ponadto wczorajsza aktualizacja do Scum dodała trzy nowe lokacje: fabrykę sera, wieżę radiową oraz bazę wojskową. W grze pojawił się także nowy karabin AK 15, nowe załączniki do broni – wliczając w to tłumik do wszystkich karabinów AK, nowe emotki, flary oraz usprawnienia związane z oddychaniem pod wodą.

Całkiem nieźle jak na rocznicową aktualizację, prawda?

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułConan Exiles dodaje nowe pancerze i elementy budowlane inspirowane arenami
Następny artykułCitadel: Forged with Fire pokazuje jak działa system tworzenia zaklęć