Wczoraj wystartował wczesny dostęp do Endwalker – najnowszego dodatku do mega-popularnego MMO Final Fantasy XIV. I jak się można było tego spodziewać, osoby chętne rozpocząć nowe przygody, musiały uzbroić się w cierpliwość i odczekać swoje w kolejkach w oczekiwaniu na logowanie.

Oficjalnie dodatek Endawlker zadebiutuje już 7 grudnia, ale nie oszukujmy się – 99% graczy FFXIV zakupiło go już dawno temu, zyskując dostęp do wczesnego dostępu.

Każdy nowy dodatek do Final Fantasy XIV jest wielkim wydarzeniem. Nie inaczej jest i z Endwalker. Użytkownicy tego MMO otrzymali bowiem dostęp do nowych klas: reaper i sage, nowych regionów, miast, wyzwań w postaci instancji grupowych, a także olbrzymiej ilości nowych misji obejmujących fabułę główną, misje poboczne, jak i nowe zadania dla wszystkich klas.

Sporo nowości już dodano, a jeszcze więcej zaplanowano na kolejne miesiące. Na 21 grudnia zapowiedziano aktualizację 6.01, która wprowadzi pierwszy rajd Paneamonium, a wersję savage wraz z nowym wyposażeniem zapowiedziano na 4 stycznia.

Natomiast zapowiedziana na początek przyszłego roku aktualizacja 6.1 znacznie zmieni system walki PvP, dodając nowe areny dla grup 5v5 oraz przepustkę sezonową, dzięki której będzie można zdobyć bardzo atrakcyjne nagrody. Umożliwi ona także graczom zakup domów w dzielnicy mieszkaniowej w Ishgard.

A tymczasem, by uczcić premierę dodatku Endwalker, Square Enix zamieścił nowe materiały filmowe: zwiastun najnowszego dodatku oraz teledysk Sia.

Jeśli gracie w FFXIV, to dajcie znać co słychać i jak prezentują się nowe regiony oraz klasy.

Poprzedni artykułEkspertyza nowym elementem progresji postaci w The Division 2
Następny artykułNew World rozpoczyna testy zimowego wydarzenia i nowego systemu progresji
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
AranisusD
  1. Serwery się trzymają. O dziwo. Spodziewałem się powtórki z Stormblood, ale nie ma tragedii, o ile się wchodzi przez szczytem. Tak to z 2 godziny czekania, no i czasami wywala.
  2. Sage bardzo przyjemny, Reaper za bardzo przypomina Dragoona, Summoner… inny, ciężko określić czy lepszy od 4.1.
  3. Mapy w porządku, muzyka klimatyczna, historia dobra, dungeony do levelowania bardzo przyjemne.