Po ponad dwóch latach milczenia, studio Razor Edge Games, w końcu oficjalnie zdradziło nico więcej informacji związanych z ich pierwszą produkcją: Eden Falling.

Eden Falling to trzecioosobowa gra fabularna (cRPG), której akcja rozgrywać się będzie sześćdziesiąt dwa lata po tym, jak w Ziemię uderzyła Asteroida 410777. Gracze wcielą się w potomków osób, które przeżyły tamtą katastrofę i zamieszkują południowo-zachodnie rejony Ameryki Północnej, począwszy od dawnego Meksyku po stan Utah.

W wyniku uderzenia meteorytu większość cywilizacji upadła, a ludzie by przetrwać, zaczęli tworzyć plemiona kontrolujące terytoria oraz walczące o malejące zasoby pozostawione na Ziemi. By zmniejszyć lub zwiększyć wpływy pewnych frakcji, użytkownicy będą wypełniać zlecone im zadania, w wyniku czego zyskają sprzymierzeńców lub też wrogów podczas swojej przygody.

Eden Falling będzie mieć wbudowaną mechanikę permadeath, co utrzymać ma atmosferę niepewności i zmusić graczy do analizowania ewentualnych konsekwencji swoich decyzji. Jednak, w trakcie swoich przygód, będzie można zdobyć specjalne punkty Destiny, które zaoferują możliwość cofnięcia niektórych działań. Prócz tego, dzięki systemowi Legacy, w razie śmierci swojego awatara, gracze będą mogli kontynuować przygodę, wcielając się w jednego ze zrekrutowanych wcześniej towarzyszy.

Świat AfterFall zawierać będzie ponad 3000 obszarów do odkrycia, które przynależeć będą do jednej z siedmiu frakcji. Co ciekawe, to w przypadku gry solo lub w kooperacji, obszary te będą proceduralnie generowane przy pierwszej wizycie gracza, a następnie na stałe przypisane do danej gry. Dzięki temu posunięciu, rozgrywka pomiędzy poszczególnymi użytkownikami, będzie się różnić.

Oto z niektórych funkcji, które będą dostępne w Eden Falling:

  • Graj sam, z grupa przyjaciół lub odwiedź nasze serwery, by grać z innymi poszukiwaczami przygód;
  • Zdobywaj punkty Destiny wykonując specjalne zadania i pokonując mocarnych przeciwników;
  • Buduj reputację i wypełniaj kontrakty, by wpływać na Wojny Frakcyjne, zdobywać towarzyszy lub tworzyć własną frakcję;
  • Wybierz broń od tej najbardziej podstawowej jak pałka, aż po najnowocześniejszy karabin plazmowy;
  • Obserwuj wiek swojej postaci, który wpływa nie tylko na wygląd, ale i na atrybuty oraz umiejętności;
  • Ciesz się cyklem dnia i nocy z efektami pogodowymi;
  • To co widzisz, jest tym co możesz podnieść, a plecaki i widoczny ładunek w pojazdach oraz na wierzchowcach, będzie powiększać się wizualnie wraz z ilością znajdujących się w nim przedmiotów;
  • Upewnij się, że wypełniasz przyjęte kontrakty, w przeciwnym razie możesz stracić reputację i związane z nią korzyści.

Eden Falling jeszcze w tym roku zadebiutuje na Steam Early Access i – zgodnie z zapowiedzią twórców – będzie w pełni wspierało mody tworzone przez społeczność.

Zapowiada się ciekawie – a co Wy o tym sądzicie?

Poprzedni artykułThe Division 2: Władcy Nowego Jorku – rozszerzenie i endgame
Następny artykułESO: obchody Murkmire, premiera Harrwostorm oraz ponowna instalacja gry
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zhar

Było już kilka zapowiedzi podobnych gier i nic nie wyszło ….. zobaczymy 🙂

Agoidd

Na razie grafika nie rzuca na kolana.