Ostatni rok był nieco zwariowany, przez co wiele z zapowiedzianych produkcji zostało opóźnionych. Należy do nich Eden Falling, który to miał zadebiutować na Steam pod koniec zeszłego roku. A tymczasem zapadła cisza…

Po wielu miesiącach milczenia – prawdę powiedziawszy, to myślałam, że już nic więcej nie usłyszymy o tym projekcie – pojawiła się nadzieja. Może jednak to jeszcze nie koniec i developerzy się nie poddali…

Okazuje się, że już za niecałe dwa tygodnie będziemy mieli szansę wypróbować tę produkcję!

Począwszy od środy, 16 czerwca, studio Razor Edge Games udostępni demo Eden Falling na Steam!

Demo będzie tak naprawdę wersją pre-alfa gry, więc spodziewać się można problemów, ale developerzy zachęcają graczy by zgłaszać wszystkie napotkane błędy. Ponadto, będzie ono dostępne jedynie w formacie 16:9, więc może nie działać z każdym monitorem. W przyszłości dodanych zostanie więcej rozdzielczości.

No dobrze, więc czym będzie Eden Falling? Z zapowiedzi developerów wynika iż jest to trzecioosobowa gra fabularna (cRPG),  która oferować będzie tryb singlepleyer oraz sieciową kooperację. Co ważne, to developerzy wspierać będą mody tworzone przez społeczność. Och, i jest jeszcze prawie-permadeath.

Akcja gry rozgrywać się będzie sześćdziesiąt dwa lata po tym, jak w Ziemię uderzyła Asteroida 410777. Gracze wcielą się w potomków osób, które przeżyły tamtą katastrofę i zamieszkują południowo-zachodnie rejony Ameryki Północnej, począwszy od dawnego Meksyku po stan Utah.

Więcej informacji o Eden Falling znajdziecie w tym miejscu, a tymczasem obejrzyjcie kilka  szkiców koncepcyjnych oraz materiałów filmowych.

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułZadebiutowało ostatnie rozszerzenie do ARK: Survival Evolved – Genesis część II
Następny artykułNew World powiększa gildie i zmienia ilość zarabianych punktów doświadczenia