Kolejna część aktualizacji 5.2 trafiła wczoraj do Final Fantasy XIV, a wraz z nią mnóstwo nowości dla fanów rzemiosła oraz zbieraczy.

Po zakończeniu prac nad Sądem Mendicantów, odbudowa Ishagrdu nabrała tempa i rzemieślnicy wzięli się za odbudowę innych obszarów tego miasta. Osoby posiadające obojętnie jaką klasę lub profesje na poziomie 60+, mogą kontynuować pracę w Firnament.

Prócz sporej ilości punktów doświadczenia z pomoc w odbudowie Ishgardu, gracze otrzymali także dostęp do nowej mini-gry losowej „Fortuna Kupo” w Firnament, gdzie do wygrania są różnego rodzaju nagrody.

Przez określony czas, punkty zdobywane przez osoby biorące udział w Odbudowie Ishgardu są gromadzone i widoczne na rankingach. Gracze zajmujące najwyższe miejsca na koniec Sezonu, otrzymają nagrody.

Dodatkowo gracze lubiący zbieractwo mogą teraz udać się do Diadem, nowej strefy w której znaleźć można surowce potrzebne przez rzemieślników do wytwarzania przedmiotów związanych z odbudową Ishgardu. Niektóre z surowców można wydobyć tylko przy odpowiednich warunkach atmosferycznych, podczas gdy inne otrzymuje się po zabiciu zamieszkujących to miejsce stworzeń.

Podczas wyprawy do Diadem, gracze otrzymali dostęp do nowego wskaźnika aetheru, który należy naładować aktywnościami związanymi ze zbieractwem. Kiedy gracz zdobędzie wystarczającą ilość skompresowanego aetheru, można jako zbieracz zaatakować stworzenia i otrzymać dużą ilość surowców.

Po ukończeniu kolejnego etapu odbudowy, gracze zyskają także dostęp do nowej linii misji fabularnych związanych z Ishgardem.

Prócz tego, aktualizacja 5.21 dodała do gry także nową emotkę i fryzurę, nowe przedmioty dekoracyjne do domów oraz zwoje muzyczne, a także nowe przepisy eksperckie. Jednak największym hitem są parasolki, nowy minion (cerber) oraz nowy wierzchowiec.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułConan Exiles ułatwia zarządzanie towarzyszami
Następny artykułThe Division 2: Nowy Jork zachwyca, a przeciwnicy są wyzwaniem