Do Final Fantasy XIV trafiła dzisiaj aktualizacja 5.5, która to ma wiele do zaoferowania graczom nie tylko na rożnych poziomach, ale i lubiących różne aspekty gry.

Aktualizacja to dodała między innymi nowe misje związane z fabułą główną, misje poboczne, poszukiwania skarbów i liczne wyzwania. Wprowadzono także zmiany w kartach Triple Triad, Doman Mahjong i wielu innych rzeczach.

Gracze będący na bieżąco w fabułą główną mogą kontynuować przygodę pomagając swoim ulubionym bohaterom rozwiązać kolejne pojawiające się na horyzoncie problemy, które to zwiastują nadejście rozszerzenia Endwalker.

Fani wyzwań mogą wziąć udział w kontynuacji historii YoRHa: Dark Apocalypse, która to zabierze ich do The Tower at Paradigm’s Breach. Do gry dodano także nowy 8-mio osobowy trial The Cloud Deck, gdzie walka toczyć się będzie na pokładzie najnowszego wynalazku Cida. Prócz tego dodano nową 4-osobową instancję o wdzięcznej nazwie Paglth’an – bo te łatwiejsze do wymówienia były już zajęte – oraz nową wersję triala The Wholrleater (Unreal).

Nowości zawitały także do Ishgardu, a konkretnie to do przyszłej strefy mieszkalnej, gdzie ukończono budowę kolejnej części oraz zaproszono nowych handlarzy, wliczając w to przedstawicieli domu Durendaire. By uczcić to doniosłe wydarzenie, w Firnament odbywać się będą liczne wydarzenia specjalne, za uczestnictwo z których będzie można otrzymać unikalne nagrody, wliczając w to wierzchowce.

Ponadto do Final Fantasy zawitały nowe stroje, elementy dekoracyjne do domów, wierzchowce oraz miniony. W miastach znaleźć będzie można nowych kupców oferujących na sprzedaż rzadkie i ekstrawaganckie rzeczy, a maksymalny poziom ekwipunku zwiększono na 520. Prócz tego ulepszono wędkarstwo oraz niektóre gry w Gold Saucer, dodano nowe miejsca do zbierania surowców, nowy pancerz dla chocobo, a także nowe naklejki do trybu fotograficznego.

A jeśli posiadacie PlayStation 5, to dzisiaj także ruszają otwarte beta testy Final Fantasy XIV na tej platformie.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułJuż latem zagramy w Swords of Legends Online
Następny artykułEkipa Ghost Recon Breakpoint zdradziła plany na 2021 rok