Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery New World, nowego MMO od Amazon Games Studio, i ze zwiększoną częstotliwością otrzymujemy kolejne informacje na temat Aeternum. Nie ma ich tak dużo jakbym chciała, ale cóż zrobić…

W najnowszym dzienniku developerskim ekipa New World opowiada o Skażonych i ich Wyłomach, czyli złoczyńcach NPC, których zadaniem będzie uprzykrzanie życia graczom. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo oczyszczając teren z tych stworzeń, otrzymamy dostęp do unikalnych zasobów. Oczywiście nic nie trwa wiecznie i cykl życia oraz śmierci będzie się powtarzał…

Kiedy Osady i Forty w Aterenum wypełnią się pierwszymi mieszkańcami, miejsca te zaczną przyciągać uwagę skażonych stworzeń, które utrudniać będą podróże oraz gromadzenie zasobów. Wyłonią się oni z pojawiających się w świecie Skażonych Wyłomów, które zmienią wygląd otaczającego ich terenu, a także powietrza.

Kluczem do zwycięstwa jest pokonanie nie tylko atakujących graczy stworzeń, przyzywających ich Kultysów, ale także potężnych Akolitów strzegących Skażonych Wyłomów. Akolici są budzącymi grozę przeciwnikami, którzy potrafią przenieść się na dalekie odległości, atakują śmiercionośnymi magicznymi pociskami oraz przywołują kule czystej energii skażonych.

Oczywiście wszystkie Wyłomy będzie można zamknąć. Wystarczy zebrać się razem, oczyścić teren z przeciwników i zapieczętować go za pomocą magicznej laski nasączonej azothem – którą oczywiście należy  przygotować zawczasu.

Zobacz też: Frakcje w Aeternum

Warto dodać, że im bardziej rozwinięty dany region, tym mocniejsze atakować go będą armie Skażonych. Jednak mieszkańcy Aeternum spotkać będą mogli na swej drodze, różne rodzaje Wyłomów: począwszy od tych słabszych, które będzie mógł zamknąć gracz solo, aż po te, których pokonanie wymagać będzie armii wysoko wyspecjalizowanych wojowników.

Poprzedni artykułThe Division 2: Stan prac nad poprawkami i zapowiadane zmiany
Następny artykułDauntless udostepnia Spaloną Ziemię i nowego behemota